Microsoft vēl vairāk satramda spama cīnītājus

Jau rakstīju, ka Microsoft (MS) īpašumā ir tehnoloģija Sender-ID, kas šobrīd ir daudzsološākā surogātpasta apkarotājtehnoloģija, tomēr patentu juridiskais atbildības slogs liedz tai tikt ieviestai atvērtā koda programmās. MS no azotes ir izvilcis ‘jaunu’ veco patentu, kas pierāda, ka MS pieder tiesības arī uz lielāko alternatīvu. Līdz šim šī alternatīva – Sender Policy Framework, tika plaši izmantota daudzos risinājumos surogātpasta apkarošanai.

Interesanti, ka pat AOL ir atteicies no MS piedāvātās Sender-ID tehnoloģijas, bet AOL ir MS bijusī sastāvdaļa.

Patents, kas aizstāv MS tiesības uz dažādiem algoritmiem, vienā punktā aizstāv arī metodi, kādā veidā veikt autentifikācijas pārbaudi ar interneta protokolu. Saskatot juridiskā skaidrojuma līdzības ar SPF tehnoloģiju, MS ir pieprasījis patenta tiesības arī uz šo tehnoloģiju. Patents, kas tik ‘ilgi’ bija glabājies pie MS, ir izdots 2003. gada novembrī. Pagaidām izskatās, ka MS algotie advokāti cītīgi meklē algoritmu skaidrojumu interpretācijas līdzības un, ja MS patents ir izdots agrāk par šo salīdzināmo izgudrojumu, MS savāc patentu arī tam.

Programmētāju apvienība MARID, kuras mērķis ir izstrādāt patentu tiesību brīvu tehnoloģiju surogātpasta apkarošanai, šobrīd koncentrējas uz tehnoloģijas izstrādes, kas balstās uz viduvēju kopsavilkumu no visām šīm tehnoloģijām, bet tomēr atšķirās, lai MS nevarētu piesieties. Iespējams, ka tas ir vienīgais risinājums, jo šobrīd izskatās, ka jauna tehnoloģija iestrēgst izpildē, līdz nebeigsies patenta tiesības. Ja nemaldos, tie ir 20 – 50 gadi. Jācer, ka MARID vai līdzīgām organizācijām izdosies atrisināt situāciju ātrāk, jo man surogātpasta viagras piedāvājumi jau ir noriebušies. Bet varbūt tos man sūta Bils?

Avots: e-week

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us