Microsoft uzskata, ka nākamais solis aiz pieskārienu kontroles ir balss vadība.

Kopš Windows 7 veidošanas sākuma, Microsoft ir slavējuši un popularizējuši datorus ar pieskārienu vadības tehnoloģiju. Tagad, kad Windows 7 ir klāt un pieskārienu vadība ir pieejama daudzos datoros un viedtālruņos, Microsoft vērš uzmanību uz nākamo lietu interfeisa uzlabošanai. Microsoft uzskata, ka balss atpazīšanas tehnoloģija nākotnē būs tikpat populāra, kā pieskārienu vadība.

Zigs Serafins ([i]Zig Serafin[/i]) no Microsoft stāsta: „Balss ir jaunais pieskāriens. Tā ir dabiska attīstība no tastatūras un skārienjutīgā ekrāna. Šodien balss vadība tiek gaidīta kā funkcija daudzās ierīcēs.” Microsoft strādājuši pie balss atpazīšanas tehnoloģijas jau vairāk nekā 10 gadus. Programmatūras gigants pastiprināja balss atpazīšanas attīstību, 2007.gadā iegādājoties [i]Tellme Networks[/i]. Microsoft veidotā balss atpazīšanas tehnoloģija jau tiek izmantota Bing Mobile versijā, Windows Mobile 6.5 un Windows 7 operētājsistēmās.

[i]Eweek[/i] ziņo, ka balss atpazīšanas tehnoloģijas atvase ir iestrādāta arī [i]Exchange Server 2010[/i], kas sniedz iespēju apskatīt balss ziņas priekšskatījumu teksta veidā. HP ir izmantojuši Microsoft balss vadības tehnoloģiju savos TouchSmart datoros, programmā [i]TouchSmart RecipeBox[/i], kas ļauj pavāriem meklēt informāciju receptēs, nenosmērējot ekrānu.

Balss vadības tehnoloģija nodrošinātu arī drošāku īsziņu rakstīšanu autovadītājiem, kā arī vienkāršotu datora lietošanu invalīdiem.

[url=http://www.dailytech.com/Speech+is+the+Next+Touch+According+to+Microsoft/article16688.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us