Microsoft toreiz un tagad jeb „B.Geitss no datoriķa uz labdari”

Šīs nedēļas beigās Microsoft radītājs un ilggadējais tēvs Bils Geitss (Bill Gates) oficiāli aizies no kompānijas vadības posteņa, to nododot Stīvam Balmeram (Steve Ballmer). Taču Bils nekur nepazudīs, viņš turpinās aktīvi darboties sabiedriskajā darbā – ar labdarību. Jau šobrīd „Bila un Melindas Geitsu Fonds” ir pasaules lielākā labdarības organizācija un B.Geitsa galvenā vīzija pēdējos gados ir nevis modernizēt, bet glābt pasauli.

[img]/images/upload/bill-gates-foundation.jpg[/img]
Šobrīd no fonda dažādu vajadzību realizēšanai aizplūduši jau 37,3 miljardi ASV dolāru, no kuriem 2 miljardi – pēdējā gada laikā vien. Fonds sadalīts trijās daļās – globālā veselība, globālā attīstība un „Amerikas Savienotās Valstis”. Globālās veselības programmā tiek ziedota nauda dažādu vakcīnu izstrādei un medicīnas pieejamības palielināšanai; globālās attīstības mērķis ir apkarot nabadzību un izsalkumu, ziedot naudu interneta izplatīšanai, kā arī dažādi sīkāki izdevumi; pēdējā – ASV programma – ir balstīta uz izglītības uzlabošanu Savienotajās Valstīs.

[img]/images/upload/BG1.jpg[/img]

Microsoft pārstāvji pirms 30 gadiem…

Fonda mērķi varbūt arī nešķiet citādāki par pārējo labdarības organizāciju piedāvājumu – viņi ir lieli un dāsni. Lielākā atšķirība ir šī fonda investēšana problēmas risināšanā, nevis mazināšanā. Žurnāls Time par 2005. gada cilvēku B.Geitsu savā stāstā raksta, ka ikkatrs cents, kas tiek investēts, tiek iztērēts ar tādu pat rūpību, kāda tika pielietota Microsoft zelta laikos. Katrs šajā fondā strādā tik smagi, cik vien iespējams, un viens no smagāk strādājošajiem ir tā dibinātājs, kas pēc Time domām „naudu atdod ātrāk nekā jebkurš cits”.

[img]/images/upload/BG2.jpg[/img]

..un tagad

Ar savu kaisli Microsoft ilggadējais vadītājs fondā jau iesaistījis citus filantropus, piemēram, Varenu Buffetu (Warren Buffet), kas šobrīd ir bagātākais cilvēks pasaulē. Nav šaubu – pēdējos gados B.Geitsa kaisle bijusi pievērsusies fondam, nevis Microsoft, un, ja tā nepazudīs, pasaule varbūt patiešām varētu tikt glābta.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us