Microsoft sāk runāt par DirectX 11

Pirms pusotra gada lielu vētru sacēla DirectX 10, kas bija savietojams tikai ar daudzu nievāto Windows Vista un iespēju pārākums pār DX9 bija samērā nemanāms. Tā pat bija nepieciešama jaunas paaudzes videokarte un jaudīgi pārējie datora komponenti. Microsoft nupat kā paziņojuši, ka pēc gada klajā nāks nākamais DirectX – 11. Vai tas izsauks tādu pat neapmierinātību?

Kompānija plāno atklāt DirectX 11 iespējas gadskārtējā XNA Gamefest laikā, kas norisināsies no 22. līdz 23. jūlijam, Sietlā, ASV; pats DX11 patērētājus varētu sasniegt ne ātrāk kā nākamā gada otrajā pusē – nedaudz pirms laika, kad vajadzētu iznākt Windows 7. Microsoft jau atzinuši, ka viņi nevēlas pieļaut tās pašas kļūdas, kas tika ielaistas DX10 radīšanas laikā un izplatīšanas sākumposmā.

[img]/images/upload/directx_9_vs_10.jpg[/img]
Galvenais iemesls DirectX mazajai popularitātei bija nesavietojamība ar iepriekšējās paaudzes operētājsistēmu Windows XP, kas pēc daudzu domām gan ir tikai loģiski. Tamdēļ plānots, ka jaunā programmatūras versija būs lietojama gan Windows Vista vidē (ar cerību, ka gada laikā Windows XP beidzot kļūs aizvien mazāk populārs un lietotāji pievērsīsies Vista), gan, protams, gaidāmajā Windows 7.

Šāds paziņojums, saprotams, iedarbina milzīga apmēra mašinēriju – sākot ar aktivitātēm spēļu veidotājos, beidzot ar grafisko procesoru ražotājiem. Visticamāk jau augustā notiekošajās Siggraph 2008 un Nvision 08 konferencēs gan ATI/AMD, gan Nvidia sāks apspriest jaunā DirectX iespējas un prasības.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us