Microsoft sadarbosies ar Suse Linux

Microsoft paziņojuši, ka sadarbosies ar Suse Linux. Šis paziņojums ir ļoti pārsteidzošs, jo Microsoft un Linux vienmēr tika uzskatīti par konkurentiem serveru un mājas datoru tirgū. Atbalsts no Microsoft puses būs mērķēts tieši serveru lauciņā, konkrētāk virtuālo tehnoloģiju izmantošanā. Tas nozīmē, ka būs vieglāk emulēt Windows darbību uz Suse Linux un otrādi. Sadarbības mērķis ir palielināt Windows un Suse Linux savietojamību.

Kāpēc ir izveidojusies šāda sadarbība? Vai Microsoft ir sapratis, ka daudzas kompānijas savos IT risinājumos izmanto dažādas operētājsistēmas? Vai arī grib parādīt, ka spēj spēlēt godīgi pēc noteikumiem, kas ir tik svarīgi pēc ASV tiesu prāvām? Iespējams, Novell vēlas iegūt pārsvaru pār Red Hat! Šī sadarbība parādīs, ka Microsoft ir atvērts dažādiem risinājumiem un sadarbības veidiem. Kaut arī abas kompānijas sadarbosies, tās tomēr nepārtrauks konkurēt.

Atbalsts no Microsoft būs arī Microsoft Office un OpenOffice dokumentu savietojamības uzlabošanā, tika pieminēta arī savietojamības uzlabošana Mono un Samba programmatūrām. Sadarbības laikā abas puses centīsies savietot Active Directory ar e-Directory.

Novell mājas lapā biežāk uzdotāko jautājumu sadaļā ir teikts, ka abas kompānijas izveidos kopīgu pētniecības iestādi, kur eksperti izstrādās un testēs jaunās tehnoloģijas. Visvairāk izstrāde koncentrēsies uz virtuālo tehnoloģiju pilnveidošanu, tīkla servisiem, sevišķi SharePoint un Exchange, un dokumentu savietojamību.

Kāpēc visu laiku tiek pieminēts Suse Linux, bet ne Linux vispārīgi? Ir jāsaprot, ka, lai spētu īstenot šādu projektu, ir jāizmanto Microsoft patenti un intelektuālais īpašums. Tāpēc Microsoft un Novell noslēguši līgumu, kas nodrošina šādu sadarbību. Svarīgākais līguma punkts, kas attiecas uz Microsoft, ir, ka tas neiesūdzēs Novell tiesā par patentu izmantošanu. Tas nozīmē to, ka šīs tehnoloģijas pagaidām varēs izmantot tikai Suse Linux. Tā ka, ja būs vēlēšanās izmēģināt vai izmantot Novell un Microsoft sadarbības radītās tehnoloģijas, būs jāizmanto Suse Linux.

Manuprāt, mēs varēsim sagaidīt arī interesantu stratēģisku soli no Red Hat puses. Ar Red Hat pēdējā laikā ir ļoti bēdīgi. Nesen Oracle paziņoja, ka sniegs Red Hat tehnisko atbalstu par zemākām cenām, tagad vēl Novell un Microsoft sadarbība. Cerēsim, ka Microsoft atbalsts Suse Linux parādīs citām firmām to, ka Linux ir jāuztver nopietni gan kā konkurents, gan sadarbības partneris.

Raksta avoti: [url=http://arstechnica.com/news.ars/post/20061102-8141.html] arstechnica.com[/url], [url=http://www.chron.com/disp/story.mpl/ap/fn/4306592.html]chron.com[/url], [url=http://www.novell.com/linux/microsoft/faq.html]novell.com[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us