Microsoft "sadarbība" ar OpenOffice

Microsoft (MS) un Sun aprīlī noslēdza multimiljonu līgumu par kopēju sadarbību starp saviem darbiniekiem, tajā skaitā arī darbiniekiem, kas izstrādā OpenOffice. Tagad MS izplatījis paziņojumu, ka vēlas sadarboties ciešāk ar šo open-source projektu. Sadarbība tika slēgta pēc aprīlī izteiktajiem draudiem no MS iesūdzēt Sun tiesā par pārkāpumiem izmantojot MS Office aizsargātās tiesības OpenOffice produktā.

Katrā ziņā šī lieta nav skaidra – šķiet, ka Sun bija spiesti noslēgt šo līgumu, baidoties no MS draudu piepildīšanas (vai pamatoti?). Tagad MS iegūst darbinieku bāzi, kas izstrādājuši konkurējošo produktu, un visdrīzāk izmantos viņu darbu vai zināšanas, lai izstrādātu savu produktu – MS Office. Nav jau izslēgts arī, ka Sun pāriet MS īpašumā un tad OpenOffice mainīs savu bezmaksas statusu. Toties MS patur visas tiesības uzsākt tiesas prāvu arī pret jebkuru cilvēku, kurš šobrīd uzstāda vai lieto OpenOffice.

MS joprojām nav atkāpusies no savām iecerēm tiesāties ar OpenOffice. Open-source pārstāvji ir satraukušies par šādiem notikumiem. MS nebija vajadzības iegūt lielāko daļu no Sun patentiem un tikai Open Office tiesības sakrīt ar tiešajām MS interesēm. Tas nozīmē, ka MS grib iegūt sev šo programmu.

Sun programmētāji norāda, ka Sun joprojām atbalsta OpenOffice un StarOffice izstrādāšanu tikpat cik viņi to darīja agrāk un pagaidām nekas neliecina, ka šāds atbalsts varētu sarukt.

MS pārstāvji līdz šim nav atsaukušies uz OpenOffice izstrādātāju kritiku par nepieciešamību izstrādāt vienotu standartu kā arī nav piedalījusies diskusijās, kas notiek ikgadējās informatizācijas standartu konferencēs. Toties šogad MS ir atbalstījusi īpašas konferences sarīkošanu, lai diskutētu par OpenOffice un open-source tematiem kopā ar OpenOffice izstrādātājiem. Konference notiks Vācijā nākamnedēļ.

Avots: infoworld.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us