Microsoft prezentējuši Windows Phone 7

Vakar Microsoft Ņujorkā prezentējuši savu jauno Windows Phone 7 (turpmāk – WP7) viedtālruņu operētājsistēmu. Lai gan joprojām ir lietas, pie kā būtu jāpiestrādā, rezultāti ir visai iespaidīgi. WP7 operētājsistēma ASV tirgū nonāks 8. novembrī, gluži kā iepriekš tika baumots. Microsoft minējuši, ka ASV tālruņus piedāvās T-Mobile, AT&T un Sprint, Lielbritānijā – Vodafone, Francijā – Orange. Citus mobilo pakalpojumu sniedzējus Microsoft prezentācijā neminēja.

WP7 ieies tirgū, kura uzlecošā zvaigzne ir Android, taču tajā ir arī daži veterāni – piemēram, Apple un RIM, kam, pateicoties unikālajām nišām (bizness, izklaide) joprojām ir liela tirgus daļa. Redzot WP7 darbībā un salīdzinot to ar Android, iOS un BlackBerry OS, var secināt, ka WP7 visticamāk veiksies tīri labi. Protams, vēl par agru par to spriest, taču Microsoft lēmums pilnīgi pārveidot operētājsistēmas saskarsni šķiet ļoti prātīgs. Tagad uzņēmumam ir ātra, intuitīva saskarsne, ko papildina pārliecinošs aparatūras un programmatūras klāsts.

[img]http://datuve/images/upload/20101012144515.png[/img]
Operētājsistēmas stiprā puse varētu būt saistīta ar biznesa produktivitāti, tādēļ nebūtu jābrīnās, ja tā, izmantojot darījumu cilvēku interesi, spētu nozagt kādu RIM tirgus daļu. Taču operētājsistēmas veidotāji nav aizmirsuši arī par izklaidi un sociālo savienojamību, kas varētu palīdzēt WP7 konkurēt ar Android un Apple iOS, vai vismaz padarīt WP7 tālruņus daudzveidīgākus par RIM veidotajiem BlackBerry.

[img]http://datuve/images/upload/20101012144537.png[/img]
Prezentācijā Microsoft paziņoja, ka 8. novembrī tirgū nonāktu 9 viedtālruņi no četriem ražotājiem – Dell, Samsung, LG un HTC. Agrāk Microsoft pieminēja arī piekto partneri – ASUSTek, taču šajā prezentācijā par to netika dzirdēts.

Prezentācijā piedalījās arī AT&T izpilddirektors, kas personīgi iepazīstināja ar trim WP7 viedtālruņiem, kas tiks piedāvāti no viņu puses. Pirmais ir LG Quantum – izbīdāms viedtālrunis ar 1GHz Qualcomm Snapdragon procesoru, 3,5 collu skārienjutīgu displeju, 16GB flash atmiņu un QWERTY tastatūru.

[img]http://datuve/images/upload/20101012144556.png[/img]
Otrais jaunums ir HTC Surround – viedtālrunis, kas līdzīgi kā HTC EVO, paredzēts multivides iespēju un spēļu cienītājiem. Arī šim viedtālrunim ir 1GHz Qualcomm Snapdragon procesors, 3,8 collu skārienjutīgs displejs, 5 megapikseļu kamera, 16GB flash atmiņa (microSD karšu atbalsts netika pieminēts). Šis būs pirmais viedtālrunis, kam būs izbīdāmi Dolby Labs izstrādāti [i]surround[/i] skaļruņi.

[img]http://datuve/images/upload/20101012144614.png[/img]
Pēdējais AT&T pieminētais jaunums ir Samsung Focus. Mobilo pakalpojumu sniedzējs komentējis, ka šim viedtālrunim ir labākais displejs no visiem Windows tālruņiem. 4 collu displejam ir Samsung veidotā SuperIM OLED tehnoloģija. Samsung Focus ir aprīkots ar 1GHz Snapdragon procesoru, 5 megapikseļu kameru un 8GB atmiņu.

[img]http://datuve/images/upload/20101012144650.png[/img]
1GHz procesors, kas atrodams visos iepriekšminētajos modeļos ir WP7 pieprasītā aparatūras sastāvdaļa. Tā ir nedaudz citādāka pieeja, nekā Android OS. Tas varētu aizbaidīt patērētājus, kas viedtālruņa iegādei nav gatavi iztērēt visus savus iekrājumus, taču no otras puses, tas varētu piedāvāt WP7 lietotājiem patīkamāku viedtālruņa lietošanas pieredzi.

T-Mobile piedāvās HTC Mozart (zemāk attēlā, pa labi). Tam būs 8MP kamera ar Xenon zibspuldzi, viens Dolby Mobile skaļrunis ar SRS Wow HD, kas palīdzēs veidot virtuālu [i]surround[/i] skaņu, un 8GB atmiņa.

[img]http://datuve/images/upload/20101012144958.jpg[/img]
Šis mobilo pakalpojumu sniedzējs tiks arī pie HTC 7 HD7. Tam būs 4,3 collu displejs, 16GB atmiņa un 5MP kamera.

[img]http://datuve/images/upload/20101012145313.jpg[/img]
Tāpat T-Mobile piedāvās 4,1 collu īpaši izturīgo Dell Venue Pro, kas būs vertikāli izbīdāms viedtālrunis.

[img]http://datuve/images/upload/20101012145423.jpg[/img]
Arī Sprint piedāvās izbīdāmu viedtālruni – HTC 7 Pro. Tam būs 1GHz Snapdragon procesors un 16GB atmiņa.

[img]http://datuve/images/upload/20101012145116.jpg[/img]
Kā jau būsiet pamanījuši, visi šie tālruņi specifikācijas ziņā ir diezgan līdzīgi, atšķiras tikai tastatūras veids, ietilpība, displeja izmērs, kameras izšķirtspēja un skaņas aprīkojums.

Ja tiešām izrādīsies, ka WP7 viedtālruņi neatbalstīs microSD kartes, tas patiešām būs bēdīgi. Atmiņas karšu atbalsts ir liels Apple trūkums un liels Android pluss.

Ja jāmin viena lieta, kuras dēļ būtu vērts iegādāties WP7 viedtālruni, tā noteikti būtu operētājsistēmas saskarsne. Microsoft tajā dziļi integrējuši Bing meklēšanu un radījuši ātru un intuitīvu lietotāja saskarsni. Lūkojoties galvenajā izvēlnē ieraudzīsit vairākus kvadrātiņus ([i]Hubs[/i]). Lai gan tie ir līdzīgi ikonām citās viedtālruņu operētājsistēmās, tie atšķiras ar to, ka ir animēti.

Galvenajā izvēlnē iespējams izvietot arī atsevišķus kontaktus. Jebkuru ikonu var izmest no izvēlnes. Tas apgāž jebkurus pieņēmumus par to, ka WP7 izvēlne varētu būt bez pielāgošanas iespējām. Var mainīt arī ikonu atrašanās vietu, tās vienkārši pieturot un pavelkot uz nepieciešamo vietu.

Meklēšanu var veikt divos veidos – pieturot [i]start[/i] pogu un ierunājot nepieciešamo meklēšanas informāciju. Audio ziņa tiek nogādāta Microsoft serveriem, kas cenšas piedāvāt meklēšanas rezultātus. Otra pieeja – piespiest meklēšanas taustiņu un ierakstīt nepieciešamo informāciju Bing meklēšanas joslā.

Microsoft prezentēja arī PowerPoint mobilo versiju – daļu no WP7 Office. Diemžēl [i]copy-paste[/i] funkcijas nav pieejamas (vismaz līdz 2011. gadam), tādēļ tekstu un prezentāciju rediģēšana mobilajās Word un PowerPoint versijās varētu būt diezgan apgrūtinoša.

Attēlu uzņemšanai nav nepieciešams atbloķēt tālruni – vienkārši jāpiespiež kameras taustiņš. Protams, tā viedtālruņa lietotājs reizēm var uzņemt savas kabatas fotoattēlu, taču tā ir arī iespēja ātrāk uzņemt nepieciešamo attēlu. Uzņemtos attēlus var automātiski augšupielādēt tādās vietnēs kā Facebook.

Mūzikas un video baudīšanas saskarsne ir ļoti līdzīgs Zune atskaņotāja saskarsnei. Trešās puses var piedāvāt savus spraudņus, kas piedāvās jaunas funkcijas šai tālruņa iespējai.

Microsoft piedāvā iespēju automātiski par tālruņa kontaktiem pārvērst lietotāja Facebook, Gmail un citu vietņu kontaktus. Tas gan varētu izrādīties traucējoši gadījumos, ja lietotājam Facebook vietnē ir 500 kontakti, ar kuriem viņš kontaktējas ļoti reti vai to nedara nemaz. Cerams, ka Microsoft laika gaitā piedāvās kādu filtrēšanas shēmu.

WP7 piedāvās Xbox Live līdzīgu spēļu pieredzi ar spēlētāju attēliem, vairākspēlētāju režīmiem un daudzām citām iespējām. Microsoft prezentēja dažas spēles, ieskaitot EA veidotās spēles The Sims WP7 versiju.

Runājot par aplikācijām, nevajadzētu cerēt, ka Microsoft sākumā piedāvās tik plašu klāstu kā Android vai Apple.

[url=http://www.dailytech.com/Windows+Phone+7+Launches+Nov+8+Features+Slick+Interface/article19843.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us