Microsoft piedāvā 250000 dolāru lielu atlīdzību Conficker tārpa autoru noskaidrotājiem

Microsoft ir piesolījuši 250 tūkstošu ASV dolāru lielu atlīdzību cilvēkiem, kas palīdzēs atklāt un notvert Conficker tārpa autorus. Šis tārps izplatās ļoti lielā ātrumā, izmantojot ievainojamību Microsoft Windows sistēmā, lai gan oktobrī priekš tās tika izveidots [i]ielāps[/i].

Šis tārps spēj atslēgt pretvīrusu aizsardzību un liedz inficētajam PC apmeklēt pretvīrusu ražotāju tīmekļa vietnes atjauninājumu iegūšanai. Drošības eksperti ir noraizējušies par iespējamību, ka tārps reizi 24 stundās sazinās ar vismaz 250 serveriem, lai saņemtu turpmākas instrukcijas.

Tārpa darbības dēļ ir cietuši gan Hjūstonas policijas iecirkņa, gan Francijas militārie datori. Microsoft sadarbojas ar ICANN ([i]Internet Corporation for Assigned Names and Numbers[/i]) un PC drošības ekspertiem, lai uzzinātu, kas ir Conficker tārpa radītāji. Cīņai pret tārpu ir pievienojušies arī tādi uzņēmumi, kā VeriSign, NeuStar, Public Internet Registry, Global Domains International, AOL, F-Secure, George Tech u.c.

Drošības uzņēmums Symantec paziņoja, ka vairāk nekā 2,2 miljoni IP adrešu ir inficēti pēdējo piecu dienu laikā ar diviem dažādiem šī tārpa veidiem. Kopš tārpa parādīšanās internetā, tas ir inficējis vismaz 10 miljonus datoru.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us