Microsoft pārtaisīs Windows Vista un Office 2007 (papildināts)

Microsoft pieņēma lēmumu ieviest virkni izmaiņu operētājsistēmā Windows Vista un Office 2007 paketē, lai izvairītos no tiesas prāvas ar Adobe.

[url=http://today.reuters.com/news/newsarticle.aspx?type=technologyNews&storyid=2006-06-02T235959Z_01_WEN8831_RTRUKOC_0_US-MICROSOFT-ADOBE.xml]Reuters[/url] ziņo, ka Adobe neapmierinātību izraisījusi Office 2007 iespēja saglabāt dokumentus PDF formātā, kā arī Microsoft [url=http://en.wikipedia.org/wiki/XML_Paper_Specification]XPS[/url] formātā, kas tiek saukts par [i]„PDF slepkavu”[/i]. Turklāt Adobe uzstāj, lai Microsoft rastu datoru ražotājiem iespēju izslēgt XPS standarta atbalstu no Vista.

Kā ziņo [url=http://news.com.com/2100-1012_3-6079519.html]CNET News[/url], ilgstošas pārrunas ar Adobe bijušas nesekmīgas, tādēļ Microsoft piekrita izņemt failu saglabāšanas funkciju formātos PDF un XPS. Tomēr lietotāji varēs lejupielādēt attiecīgo moduli no Microsoft lapas.

Kas attiecas uz Windows Vista programmu platformu, tad datoru piegādātāji daļēji varēs izslēgt no tās XPS atbalstu. Microsoft savukārt uzskata, ka šādu piegādātāju skaits nebūs liels; tam piekrīt arī daži analītiķi. Agrāk, saskaņā ar Eirokomisijas antimonopola lēmumu, Microsoft laida klajā operētājsistēmu Windows XP bez [i]Media Player[/i], bet pieprasījums pēc šī produkta ir neliels.

Tomēr, kā ziņo [url=http://www.microsoft-watch.com/article2/0,2180,1971047,00.asp]Microsoft-Watch[/url], Adobe vadībai ar to nepietiek. Adobe vēlas, lai Microsoft ieviestu izmaiņas dokumentu drukāšanas un attēlošanas tehnoloģijās.

Microsoft ir gatavs apskatīt visus konflikta risinājuma variantus. Tā, Microsoft piedāvāja iekļaut [i]Flash[/i] tehnoloģiju un Acrobat Reader Vista sastāvā, kā arī savu spraudni failu eksportam PDF formātā. Adobe paziņoja, ka PDF saglabāšanas funkcijas integrēšana Office 2007 viņus neinteresē, tomēr attiecībā par Flash un Acrobat Reader kategorisku atbildi nesniedza. Nav izslēgts, ka Microsoft un Adobe tomēr tiksies tiesā.

Avots: [url=http://soft.compulenta.ru/271886/]Compulenta[/url] ([url=http://soft.compulenta.ru/272696/]papilidnājums[/url])

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us