Microsoft neplāno kopēt Apple! Tukši vārdi?

Sērga atdarināt citu ražotāju panākumus ar līdzīgiem produktiem apņēmusi pasauli, taču Microsoft pārstāvis Robijs Bahs (Robbie Bach), izklaides divīzijas prezidents, kādā intervijā paskaidrojis, ka kompānija nav plānojusi skriet nevienam pakaļ un veidot iPhone klonu. Programmatūras gigantam ir pašam sava operētājsistēma mobilajām ierīcēm Windows Mobile un nav pamata vēl „dziļāk” līst iekšā tālruņu lauciņā.

Kompānija savā pastāvēšanas vēsturē ne reizi vien mēģinājusi iet pa Apple iemīto taciņu – gan ar MP3 atskaņotāju Zune, gan ar dažādām operētājsistēmas iespējām. Nesen prezentētajā Windows 7 arī bija saskatāmas daudzas idejas no konkurentu veidotās Mac OS X, kas izraisīja daudzu entuziastu kritiku.

[img]/images/upload/osxwince.png[/img]
Gan pēc iPhone pirmās, gan otrās versijas uzjundī jautājums – vai Microsoft neplāno dot prettriecienu? Ja pirmajā reizē Microsoft vadītājs Stīvs Ballmers (Steve Ballmer) skaļi pasmējās par Apple tālruni (skatīt video), tad otrajā reizē tas jau notiek daudz diplomātiskāk. „Mēs neražojam tālruņus paši, mums nav nekādu plānu ražot tālruņus pašiem. Mēs fokusējamies uz to, ka tālrunis ir ļoti personīga prece un dažādi cilvēki vēlas dažādus tālruņus,” skaidro R.Bahs intervijā ar San Francisco Chronicle.

Kompānijas plānos ietilpts turpmāka Windows Mobile attīstīšana, jo jau šobīd sistēmu izmanto 20 miljonos mobilo telefonu. Microsoft uzskata, ka uz viņu operētājsistēmas bāzētās sakaru ierīces būs konkurētspējīgas gan ar RIM ražotajiem BlackBerry, gan ar jauno iPhone. Tiesa, savas izmaiņas procesā varētu radīt Google ar savu Android operētājsistēmu…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us