Microsoft nākotnē cer mirušos atdzīvināt kā… čatbotus

Microsoft miruša cilvēka čatbots

Microsoft ir iesniedzis patentu, kas rada intriģējošu iespēju digitāli reinkarnēt cilvēkus kā čatbotus. 

Tā vietā, lai izmantotu parasto čatbotu apmācības metodi, kurā pieejams plašs sarunu un dažādu materiālu klāstu, Microsoft patents rada iespēju izveidot čatbotu no vienas konkrētas personas.

Lai izveidotu personas profilu, sistēma izmantotu “sociālos datus”, piemēram, “attēlus, balss datus, sociālo mediju ziņas, elektroniskās ziņas un rakstītās vēstules”.

Sociālos datus var izmantot, lai izveidotu vai modificētu īpašu indeksu konkrētās personības tēmā,” teikts patentā. “Īpašo indeksu var izmantot, lai apmācītu čatbotu sarunāties un mijiedarboties kā konkrētai personai.” 

Mērķis būtu čatbotam likt izklausīties kā reālam cilvēkam. “Dažos aspektos, izmantojot ierakstus un skaņas datus, var ģenerēt konkrētas personas balss fontu,” apgalvo patents. 

Turklāt izmantojot attēlus, dziļuma informāciju un/vai video datus, kas saistīti ar konkrēto personu, būtu iespējams ģenerēt personas 2D/3D modeli.

Dzīvs vai miris?

Microsoft īpaši neuztraucas par to, kurš varētu tikt izvēlēts kā čatbota objekts, norādot, ka subjekts varētu būt miris vai dzīvs. “Konkrētā persona, kuru pārstāv čatbots var atbilst kādai pagātnes vai tagadnes vienībai (vai tās versijai), piemēram, draugam, radiniekam, paziņai, slavenībai, izdomātam personāžam, vēsturiskai personai, nejaušai personai utt,” teikts patentā.

 Tiek skaidrots, ka konkrētā persona var arī atbilst sev pašam, izveidojot un apmācot savu virtuālo robotu. Tas palielinātu iespēju cilvēkiem apmācīt savas digitālās versijas pirms viņu nāves. 

Patents uzsver, ka virtuālais robots tiks apmācīts atbilstoši personas iezīmēm, jo ​​īpaši personas “sarunu īpašībām”, piemēram, stilam, dikcijai, tonim, balsij, nodomam, teikuma/dialoga ilgumam un sarežģītībai un tēmai.

Ja čatbotam nebūs pietiekami daudz datu, lai sniegtu atbildi par konkrētu tēmu, nepilnību aizpildīšanai varētu tikt izmantoti citu sarunu datu krājumi, kas gandrīz burtiski liek cilvēkiem mutē vārdus. 

Patentā tiek aplūkots arī sarežģītais jautājums par aizgājušo cilvēku profilu apstrādi, kas liek domāt, ka robots pat varētu apzināties, ka tas atdarina mirušu cilvēku. Piemēram, ja robotam tiktu uzdots jautājums par atgadījumu, kas notika pēc viņa nāves reālajā dzīvē, tam piemistu apziņa par tā neeksistēšanu pēc konkrēta laika punkta.

Tiesības atteikties

Ideja reinkarnēt cilvēkus par robotprogrammām acīmredzami rada dažādas privātuma problēmas, kas nav apspriestas patentā, un pēc būtības ir saistīts ar sistēmas tehnisko darbību. 

Tas, protams, būs strīdīgs jautājums, līdz Microsoft (vai kāds cits) piegādās darbojošos prototipu. Bet, iespējams, nebūs jāgaida ilgi, līdz mūsu personības pārstās izgaist līdz ar mums pašiem.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us