Microsoft laidusi klajā Windows 64-bit beta versiju

Kompānija [b]Microsoft[/b] laidusi klajā operētājsistēmu, kas paredzēta datoriem, bāzētiem uz 64-bit procesoriem. Iepriekšējā beta versija šai operētājsistēmai tikai izlaista pirms gada un tā jau ir paspējusi morāli novecot. Tajā nebija iespēja darboties ar Intel 64-bit procesoriem, kas tikai izlaisti šī gada vasaras sākumā. Jaunās [b]Windows 64-bit beta[/b] versijas iznākšana tika aizskavēta sakarā ar neparedzētajiem plāniem, kas saistīti ar Service pack 2 izlaišanu priekš operētājsistēmas WindowsXP.

Pēc InfoWorld teiktā, jaunajā beta versijā ir iekļauti vairāki jaunumi. Jaunumu skaitā ietilpst kā WindowsXP krāsainais interfeiss Luna, tā arī Windows Messenger un Windows Media Player, tiek uzturēti arī tādi standarti kā [b]Bluetooth[/b] un [b].Net Framework 1.1[/b]. Jaunā OS spēj darboties gan ar AMD Opteron un Athlon 64, tā arī ar 64-bit Intel procesoriem Intel Xeon un Pentium 4, kas vēl nav tirdzniecībā. Sistēmas minimālās prasības ir 256 Mb operatīvā atmiņa un 1.5 Gb brīvas diska vietas.
Tiks arī nedaudz mainīts OS nosaukums, ja agrāk OS paredzēta 64-bit aplikācijām saucās – Windows Server 2003 for 64-bit Edition for 64-bit Extended Systems un Windows XP 64-bit Edition for Extended Systems, tad tagad ši OS tiks apzīmēta ar indeksu [b]x64 Edition[/b].
Lai saņemtu jauno 64Bit OS beta versiju ir jānosūta pieteikums kompānijai Microsoft. Iepazīties ar uzstādīšanas parametriem un testu rezultātiem var šeit – WindowsXP Profesional x64 Edition un Windows Server 2003 x64 Edition

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us