Microsoft ķers pirātus ar Windows Update palīdzību

Jau šobrīd daļai no Microsoft (MS) Windows Update mājaslapas, kur Windows lietotāji var nokopēt programmu uzlabojumus, lietotājiem tiek lūgts atļaut pārbaudīt operētājsistēmas legalitāti. Tā ir daļa no MS jaunā plāna kā ķert datorpirātus. Šobrīd gan vēl MS lielus rezultātus negaida, tomēr šī ir kampaņa, kas nākotnē būs obligāta katram MS programmu uzlabošanas lapas lietotājam.

Pagaidām MS gaidīs, kamēr procedūrai cauri izies 20000 lietotāju, pirms padarīt to par obligātu procedūru (tagad ir iespēja arī atteikties no pārbaudes). Tiek paredzēts, ka lietotāji ar pirātisku operētājsistēmu neizies cauri šai pārbaudei, tāpēc MS var pilnībā notestēt legālo lietotāju rīcību un notestēt autentifikācijas programmu. Paredz, ka lietotāju skaits sakrāsies periodā no trijām nedēļām līdz trim mēnešiem.

Visu informāciju par pirātiem MS nodos BSA rokās (arī Latvijā viņi ir un darbojās), tāpec ir gaidāmas plašas operācijas pret privātajiem lietotājiem. Šoreiz BSA rokās būs MS apstiprināti pierādījumi par nelegālu programmatūru un katra lietotāja IP adrese, kuru atsekos pēc interneta sakaru piegādātāja informācijas.

Interesanti, ka MS nebloķē pieeju jaunajai SP2 servispakai, ko var brīvi novilkt neuzduroties uz jautājumu par Windows sertifikātu. Zināms arī, ka SP2 bloķējot datorus ar zināmajiem seriālajiem kodiem, kuri jau vairākus gadus tiekot izmantoti pirātisko versiju lietošanai. Saliekot šos divus faktus kopā pastāv iespēja, ka SP2 viena no iebūvētajām ‘slēptajām’ funkcijām ir atbalsts Windows Update sertifikāta autentifikācijas pārbaudei.

Pēc BSA Latvija datiem (www.bsa.lv) Latvijā 57% no datorprogrammām ir pirātiskas, tātad, starp šīm programmām ir arī MS produkcijas lietotāji (drošvien ~90% no šiem 57%), kuriem šobrīd, ja ir interneta pieslēgums, nāksies padomāt par vai nu par legalizēšanos, vai arī pieejas bloķēšanu MS lapām.

Avots: news.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us