Microsoft jaunais produkts – Photosynth

Photosynth ir apbrīnojama jauna tehnoloģija no [i]Microsoft Live Labs[/i], kas mainīs tavus uzskatus par digitālajām fotogrāfijām. Photosynth izmanto lielu fotogrāfiju kolekciju par kādu objektu vai vietu, analizē to līdzību un attēlo tās trīsdimensiju telpā, pa kuru ir iespējams pārvietoties. Šī tehnoloģija ļauj radīt milzīgu pilsētas trīs dimensiju modeli no vairākām perspektīvām. Ja to visu vēl savieno ar [url=www.flickr.com]flickr[/url] fotogrāfiju glabātuvi un Microsoft [url=http://local.live.com/]live[/url] karti, tad paveras ļoti plašas iespējas.

[b]Ar Photosynth ir iespējams:[/b]
Pārvietoties caur trīsdimensiju ainu un apskatīt to no dažādiem leņķiem.
Vienmērīgi pietuvināt vai attālināt fotogrāfijas, neatkarīgi vai tās ir megapikseļu vai gigapikseļu lielumā.
Redzēt kā viena fotogrāfija attiecas pret otru.
Atrast līdzīgas fotogrāfijas.
Izpētīt cita cilvēka braucienu.
Aizsūtīt savu kolekciju draugam.

[b]Kā tas notiek:[/b]
Viss sākas ar lielu fotogrāfiju kolekciju. Šīs fotogrāfijas varēji izveidot tu vai arī kāds cits, fotogrāfijas var būt uzņemtas no dažādām foto kamerām, leņķiem, dienām un ar dažādām izšķirtspējām. Tālāk katra fotogrāfija ir apstrādāta ar redzes algoritmiem, lai atdalītu līdzīgas lietas starp šīm fotogrāfijām, kā loga rāmjus vai durvju rokturus. Tad fotogrāfijas ar līdzīgām lietām ir saistītas tīklā. Kad ir sakrātas vairākas fotogrāfijas ar līdzīgām pazīmēm, tiek izrēķināta tās pozīcija trijās dimensijās. Photosynth trīs dimensiju modelis sastāv no punktu [i]mākoņa[/i], kas izveido bildes skeletu. Tādā veidā Photosynth algoritmi spēj novietot bildi, kur tai ir jāatrodas.

Photosynth izveidotais punktu mākonis fotogrāfijai iedod identifikatoru, kuru būs iespējams izmantot, lai atrastu līdzīgas bildes vai arī informāciju internetā par tikko uzņemto bildi.

Šī projekta skaistākā iespēja ir ne tikai pārvietoties pa savu istabu, bet izveidot trīs dimensiju pilsētas no reālām fotogrāfijām, kas ļautu ceļot pa Parīzi u.c. pasaules vietām, par kurām mēs esam tikai sapņojuši. Visgrūtākais ir savākt pietiekoši daudz fotogrāfiju, lai izveidotu pilsētas modeli, vēlāk dažas no fotogrāfijām būtu jāatjauno, tā kā pilsētas strauji mainās un attīstās. Šī problēma sniegtu lielisku iespēju ceļot laikā, apskatīt pilsētu, kāda tā bija pirms pāris gadiem.

Kādreiz bija grūti iedomāties, ka ar interneta palīdzību varētu iepazīt pilsētas ielas (google maps). Bet iespējams Photosynth būs tā tehnoloģija, ar kuras palīdzību tiks izveidota trīs dimensiju Zemeslode, pa kuru būs iespējams pārvietoties ar peles palīdzību un apmeklēt tūristu apskates objektus.

Photosynth iznākšanas datumi nav zināmi, kā apgalvo paši izstrādātāji, tad Photosynth parādīs tikai tehnoloģijas iespējas. Atliek tikai iztēloties tehnoloģijas pilno potenciālu.

Photosynth ideja un izstrādātāji video klipā ([b]Brīdinu[/b], mans FF 1.5.0.5 avarē, atverot video klipu) [url=http://labs.live.com/photosynth/video.html]Photosynth[/url].

Raksta avoti: [url=http://labs.live.com/photosynth/]Microsoft Live Labs[/url] un [url=http://www.nailchipper.com/weblog/2006/07/31/city-level-models/] nailchipper.com [/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us