Microsoft izstrādā savu antivīrusu programmu

Microsoft paziņojuši, ka 2009.gada pirmajā pusē klajā nāks viņu izstrādāta antivīrusu programma. Tā paredzēta kā konkurents McAffee, Norton un citiem esošajiem risinājumiem un tirgu iekarot plānots, Microsoft risinājumu piedāvājot bez maksas.

Jaunais komplekts pagaidām slēpjas zem segvārda „Morro”. Kompānija to raksturo kā ikdienai piemērotu risinājumu. Pēc Microsoft vārdiem, programma piedāvās konkurētspējīgu aizsardzību pret kaitīgajām datnēm, ieskaitot vīrusus, spiegu programmatūru, trojas zirgus u.c. Risinājums būs pieejams bez maksas un tas patērēs mazāk resursus nekā citi, padarot to ideālu programmu arī mazāk jaudīgu datoru īpašniekiem, ziņo Microsoft.

[img]/images/upload/Anti-Virus.jpg[/img]
Kompānija jau laikus brīdina, ka programma būs mazāk konfigurējama, taču tās kodols jau šobrīd guvis dažādas atzinības – VB100 balvu no Virus Bulletin, Checkmark Certification no West Coast Labs un sertifikāciju no International Computer Security Association Labs.

Paredzams, ka jaunais antivīruss būs pieejams gada otrajā ceturksnī un to varēs uzstādīt Windows XP, Windows Vista un Windows 7 operētājsistēmās.

Jau 1992.gadā Microsoft publiskoja savu pirmo antivīrusu programmu – tā bija paredzēta MS DOS 6.0 operētājsistēmai un vīrusu bankā bija ziņas par 1234 kaitēkļiem. 1996.gadā šī programma tika atjaunināta pēdējo reizi un tās rīcībā bija informācija par 2371 vīrusu. Interesanti, ka Windows 95 instalācijas datnes programma uzskatīja par vīrusu…

[img]/images/upload/microsoft-onecare.jpg[/img]
Šobrīd Microsoft piedāvā vairākus drošības risinājumus, piemēram, OneCare Live un Windows Vista iebūvēto Defender, kas ir anti-spiegu programmatūras un ugunsmūra apvienojums.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us