Microsoft izdara spiedienu uz ANO

No ANO dokumentiem Microsoft spiediena rezultātā ir tikušas dzēstas atsauces uz brīvo programmnodrošinājumu un Linux, tā kā šāds PN it kā uzstāda par savu mērķi “padarīt neiespējamu jebkādu ienākumu gūšanu no programmatūras kā komerciāla produkta”.

Novembra beigās Microsoft atzinās, ka ir lūguši izņemt atsauces uz brīvo programmatūru no dokumenta, kas ticis apspriests ANO Pasaules Sammita Informācijas Sabiedrības (WSIS) konferencē. Pati konference notika 2. un 3. jūnijā, taču gala dokuments tika publicēts tikai novembrī.

The Free Software Foundation Europe ([url=http://www.fsfeurope.org/]FSFE[/url]) ir ļoti neapmierināti, ka dokuments ir ticis mainīts, un apgalvo, ka, lai arī par dokumentu tika diskutēts, viņi par Microsoft izmaiņām neko nav zinājuši.

[url=http://www.wsa-conference.org/data/viennaconclusions_051104.pdf]Dokumentā[/url] ar nosaukumu “Vīnes vienošanās” tiek apspriestas IT un jaunrades problēmas. Sākotnējais dokumenta projekts apsprieda to, kā brīvā programmatūra maina biznesa veidus.

“Arvien vairāk ienākumu dod nevis digitālo darbu pārdošana, kas var tikt izplatīti brīvi un pilnīgi par velti, bet gan dažādi papildpakalpojumi. Tam piemērs ir brīvā programmatūras modeļa panākumi,” vēsta oriģinālais dokuments.

Bet dokumenta galīgā versija vairs nesatur atsauci uz brīvo programmatūru. “Arvien vairāk ienākumu dod dažādi papildpakalpojumi.”

Dzēst šo frāzi ir lūdzis Tomass Lucs ([i]Thomas Lutz[/i]), Microsoft Austria sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs. “Galvenais iemesls ir tāds, ka brīvās programmatūras mērķis ir nevis veicināt veselīgu biznesu, bet drīzāk padarīt neiespējamu jebkādu ienākumu gūšanu no programmatūras kā komerciāla produkta,” viņš apgalvoja.

Luca komentāri ir tikuši ievietoti [url=http://www.wsa-conference.org/blog/]konferences blogā[/url], bet Georgs Grīvs ([i]Georg Greve[/i]), FSFE prezidents, kas piedalījās dokumenta veidošanā, apgalvo, ka neviens no viņa darba grupas pat nav zinājis par šāda bloga eksistenci.

Grīvs nosauca Luca komentārus par “Microsoft propogandu”. “Tas ir tik acīmredzami stulbi un muļķīgi, ka ir pilnīgi bezjēdzīgi to komentēt: vienkārši kārtējais monopolists cenšas aizsargāt savu monopolu no brīvā tirgus – kas ir brīvās programmatūras īstenais mērķis,” viņš raksta savā [url=http://www.fsfe.org/fellows/greve/freedom_bits/the_next_vienna_conclusion_so_it_was_microsoft_that_asked_to_delete_free_software]blogā[/url].

Bet Lucs noliedz to, ka darba grupa nav zinājusi par izmaiņām, un apstiprina, ka viņa bloga ieraksti ir pareizi.
“Vīnes vienošanās dokuments tika radīts demokrātisku sarunu procesā, kā to prasa komisija un kā tas ir teikts komisijas blogā. Ikviens konferences dalībnieks tiek aicināts nākt klajā ar papildinājumiem, izteikt savus iebildumus un ierosināt izmaiņas, kas veicina diskusiju un viedokļu apmaiņu,” viņš stāstīja ZDNet UK. “Visas mūsu ieteiktās izmaiņas apstiprināja komisija.”

Šīs nav vienīgās Microsoft ierosinātās dokumenta izmaiņas. Citā šī paša dokumenta paragrāfā Lucs lūdza, lai atsauce uz [i]open source[/i] operētājsistēmu Linux tiktu dzēsta, tā kā “šī ir viena sevišķi anti-komerciāla atvērā koda kopienas pārstāve”.

Šķiet, ka Microsoft pēdējā laikā ir pastiprinājusi cīņu pret Linux. Par to liecina viņu nesenie komentāri par [url=http://news.zdnet.co.uk/software/windows/0,39020396,39237020,00.htm]atvērtā koda “pamuļķiem”[/url] un apgalvojumi, ka [url=http://news.zdnet.co.uk/software/windows/0,39020396,39231004,00.htm]Āfrikai jau nu gan nav vajadzīga brīvā programmatūra[/url].

Raksta avots [url=http://news.zdnet.co.uk/software/linuxunix/0,39020390,39238443,00.htm]ZDNet UK[/url].
Papildus informācija no Georga Grīva:
[url=http://www.groklaw.net/article.php?story=20051130185547876]The Complete Story of the Vienna Conclusions ~by Georg C. F. Greve[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us