Microsoft iestrādās RSS atbalstu operētājsistēmā un pārlūkā

Piektdien [i]Microsoft[/i] paziņoja, ka jaunajā operētājsistēmā [i]Longhorn[/i] atbalsts RSS (Really Simple Syndication) protokolam būs platformas līmenī un gala lietotājiem būšot vieglāk atklāt RSS barotnes.

[i]Microsoft[/i] operētājsistēmai [i]Longhorn[/i] ir izstrādājis programmēšanas saskarni ([i]Application Programming Interface[/i]), kas ar RSS saistītos pamatuzdevumus izpildīs programmētāju vietā. Tādējādi nebūs vajadzīga papildus programmēšana, lai dotu iespēju lietotājiem pierakstīties uz un apskatīt RSS barotnes no programmu iekšienes.

Papildus šai saskarnei [i]Longhorn[/i] piedāvās kopēju RSS barotņu sarakstu visām lietojumprogrammām, kopēju RSS datu glabātuvi, lai programmas varētu piekļūt to saturam, un RSS platformas sinhronizācijas aparātu. Tāpat kā [i]Windows Update[/i], arī šis aparāts izmantos tīklu tā dīkstāves laikā.

[i]Microsoft[/i] ir izteicis vairākas idejas par to, kā RSS varētu tikt izmantots lietojumprogrammās, piemēram: ekrānsaudzētājs, kas lietotājam piedāvā jaunumus attēlu veidā, kalendāra tipa programma, kurā vienmēr ir jaunākie ieraksti, un dinamisks atskaņojamo dziesmu saraksts.

Interneta veikals [i]Amazon[/i], kas ir [i]Microsoft[/i] partneris saistībā ar RSS, jau ir sācis darbu pie lietojumprogrammas, kas informēs klientus par jaunākajām precēm, kas viņiem varētu interesēt.

Daži industrijas novērotāji ir apšaubījuši nepieciešamību iestrādāt RSS, kas ir uz XML bāzēta tehnoloģija, iekšā operētājsistēmā. Viņi uzskata, ka šādu rezultātu varētu sasniegt arī ar citiem līdzekļiem.

Pierakstīties RSS barotnē pārlūkā Internet Explorer 7.0 būs tikpat vienkārši kā pievienot kādu vietni pie [i]Favorites[/i]. Rīku joslā novietota ikona ar gaismas palīdzību signalizēs, kad ir parādījies kaut kas jauns.

Pilnu rakstu angļu valodā var izlasīt [url=http://www.betanews.com/article/Microsoft_to_Embed_RSS_in_IE_Windows/1119634890]šeit[/url].

Informācija latviski par RSS – [url=http://lv.wikipedia.org/wiki/RSS_protokols]šeit[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us