Microsoft iesnieguši prasību saistībā ar Apple “App Store” prečzīmi

Balstoties uz Goog Gear Guide sniegto informāciju, Microsoft apstrīd Apple iesniegumu par prečzīmes piešķiršanu terminam “App Store”, uzskatot, ka termins ir vispārējs un tādēļ to vajadzētu ļaut izmantot arī konkurentiem.

2008. gadā Apple ASV Patentu un prečzīmju valdē iesniedza iesniegumu, kurā App Store definēts kā “datoru programmatūras mazumtirdzniecības pakalpojums, kas tiek sniegts internetā un citos datoru un elektronisko komunikāciju tīklos”. Tajā gadā Apple vēra sava App Store durvis. Pavisam nesen Apple atvēra arī Mac App Store, kurā tiek piedāvāta programmatūra Apple ražotajiem datoriem.

Microsoft atzīmē, ka abas termina sastāvdaļas – “app” un “store” – esot vispārēji termini, turklāt patērētāji ar šo vārdu savienojumu parasti apzīmē jebkuru tiešsaistes veikalu, kurā nopērkamas programmas. Microsoft pat pavērsuši pret Apple paša Džobsa vārdus, citējot viņā izteikumu kādā intervijā: “Amazon, Verizon un Vodafone paziņojuši, ka veido savus programmatūras veikalus Android operētājsistēmai.” ([i]Amazon, Verizon, and Vodafone have all announced that they are creating their own app stores for Android.[/i])

Microsoft uzskata, ka konkurentiem vajadzētu ļaut brīvi izmantot šo terminu, apzīmējot savus veikalus un ar tiem saistītos pakalpojumus.

[url=http://www.dailytech.com/Microsoft+Takes+on+Apple+App+Store+Trademark/article20641.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us