Microsoft grib aizstāt JPEG ar HD Photo

Microsoft korporācija drīz sūtīs ziņu internacionālo standartu organizācijai ar mēķi atzīt HD Photo formātu. Nesen iznākušais Windows Media Photo, kas nesen ticis pārsaukts par HD Photo, ir gatavs aizstāt plaši izmantoto JPEG bilžu formātu. Fotoattēlu formāti tiek izmantoti attēlu kompresijai, lai būtu iespējams saglabāt vairāk uz mazākām diskietilpībām. JPEG tiek plaši izmantots jau 15 gadus gan dažādos fotoaparātos, gan attēlu aplikācijās.

Microsoft apgalvo, ka jaunais HD Photo kompresijas algoritms attēliem ir draudzīgāks un iespējams panākt pat divreiz lielāku kompresiju. Formātam iespējama gan [i]lossless[/i], gan [i]lossy[/i] kompresija.

JPEG noveco – tas regulāri ticis modificēts, lai vēl tiktu izmantots mūsdienās. Šobrīd jaunākais ir JPEG 2000 formāts, kas ticis papildināts ar [i]lossless[/i] un [i]lossy[/i] kompresijas iespējām. Oriģinālais JPEG atbalstīja tikai [i]lossy[/i].

Par to, vai HD Photo kļūs par vadošo, vai arī JPEG turpinās ieņemt savas esošās pozīcijas printeru, fotoaparātu un aplikāciju tirdzniecībā – rādīs laiks. Microsoft jau tagad atbalsta savu jauno produktu tādos produktos kā Vista un XP operētājsistēmas. Ņemot vērā šo apstākli, HD Photo jau “ir” ieņēmis nopietnu pozīcju. Nākamajos divos mēnešos arī tiks izlaisti jauni spraudņi (plug-ins) priekš populārās programmas Photoshop CS3 un CS2 versijām. Microsoft arī ir izveidojis iespēju atbalstīt jauno HD Photo ražotāju aparatūrā.

Avots: itworld.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us