Microsoft gatavo biroja programmu paku, ko vajadzēs abonēt

Pirātisms jau kļuvis neizskaužams, tādēļ jau vairāk nekā mēnesi programmatūras gigants Microsoft strādā pie projekta ar segvārdu „Albany” – tas būs kā serviss, kas ietvers Office Home and Student, Windows Live OneCare, Office Live Workspace un dažas citas Live funkcijas vienā pakā, par kuru būs nepieciešams maksāt ikmēneša abonēšanas maksu.

[img]/images/upload/officeinset.jpg[/img]
Albany sastāv no mājas un studentu lietošanai paredzētās Office 2007 pakas, Office Live Workspace (serviss, kas nodrošina šādu Office darbību), Microsoft rezerves kopiju un drošības servisa, Windows Live OneCare, kā arī no Live Mail, Live messenger un Photo Gallery. Tiek plānots visu šo pakotni piedāvāt ar viena instalācijas faila palīdzību, taču, līdzko kādai programmai iznāks jauna versija, jebkurš pakotnes abonētājs varēs to iegūt, netērējot laiku un nelādējot visu lielo datni. Microsoft gan uzreiz piebilst, ka šis serviss netiek plānots kā konkurents Google Docs tīklā bāzētajam servisam, taču tirgus zinātāji gan vērš uzmanību, ka abiem šiem produktiem tomēr būs viena un tā pati mērķauditorija.

[img]/images/upload/googledocs.jpg[/img]

Ekrānšāviņš no “Albany” tiešākā konkurenta – Google Docs

Jau martā testēšanai pieteikušies tūkstošiem patērētāji, kas visticamāk ļaus produktam nonākt apgrozībā jau līdz šī gada beigām. Svarīgi, ka Microsoft tomēr nepārtrauks veidot klasiskās Office versija – ja kāds piemirst apmaksāt abonēšanas maksu, joprojām pastāvēs iespēja veikalā iegādāties Office komplektu un tomēr piekļūt saviem failiem. Pagaidām gan Microsoft neizpauž ne Albany iespējamo abonēšanas maksu, ne arī potenciālās izmaiņas klasiskā Office izcenojumā.

Programmatūras izmantošana nemitīgi maksājot un nekad neiegūstot to savā īpašumā no vienas puses ir biedējoša, taču visticamāk tā ir mūsu nākotne, kas sevi pirmo reizi centīsies pierādīt jau Windows 7 operētājsistēmā. Jāpiezīmē, ka līdzīgs abonēšanas princips jau šobrīd tiek piekopts mūsu pašu Tildes Biroja 2008 versijā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us