Microsoft atjaunojuši Windows automobiļu versiju

SAE Convergence 2010 izstādē Detroitā Microsoft piedāvāja Windows Embedded Automotive 7 – jauno operētājsistēmu no Embedded Automotive „automobiļu” saimes.

Starp jaunās automobiļu operētājsistēmas Windows Embedded Automotive 7 funkcijām ir balss vadīšana, skārienjūtīga ievadīšana, ka arī darbības iespēja ar plašiem multimediju pielikumiem, ziņo Softpedia.

Viena no galvenajām Windows Embedded Automotive 7 īpatnībām ir balss atpazīšanas sistēma uz Tellme tehnoloģijas bāzes. Tā ļaus šoferiem dot balss komandas automobiļa komunikācijas sistēmai un ierunāt īsziņas (krievu un latviešu valodas atbalstāmo valodu sarakstā pagaidām nav).

[img]http://datuve/images/upload/20101022021424.jpg[/img]

Windows Embedded Automotive 7 atbalstīs arī skārienjūtīgu ievadīšanu un Bluetooth-komunikācijas. Multimediju tehnoloģija Silverlight ļaus veidot jaunajai operētājsistēmai aplikāciju ar divdimensiju un trīsdimensiju grafiku.

Gaidāms, ka pirmie automobiļi ar komunikācijas sistēmu uz Windows Embedded Automotive 7 bāzes parādīsies ne agrāk, kā pēc pusotra gada. Pašlaik Windows Embedded Automotive platformu izmanto Ford, Kia, Fiat, Nissan, Paccar un Alpine.

Kā avots izmantota Softpedia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us