Microsoft aizliegs IP balss pārraides mobilo telefonu tīklos

Līdz ar tādiem lietojumprogrammatūras aizliegumiem, kā, nedrīkst būt lielāka par 10 MB, nedrīkst mainīt noklusēto pārlūku, IP balss pārraides jeb VoIP lietojumprogrammatūra “Microsoft” mobilajā viedtelefonu veikalā, kas izmanto mobilo telefonu tīklu būs aizliegta. VoIP pa mobilo telefonu tīklu ir viens no 12 lietojumprogrammatūras veidiem, kas tiks aizliegts jaunajā Microsoft mobilajā viedtelefonu veikalā. Veikala atvēršana paredzēta gada otrajā pusē.

Tas tiekot darīts, jo mobilo telefonu tīklu operatori baidoties, ka lietojumprogrammatūras izstrādātāju piedāvājumi varētu pārspēt viņu piedāvājumus, tomēr izstrādātāji varēs piedāvāt VoIP lietojumprogrammatūru, kas izmanto Wi-Fi tehnoloģijas. Azliegta būs arī lietojumprogrammatūra, kas ļauj iepirkties sāncenšu lietojumprogrammatūras veikalos un iespēja meklēt media datņu atskaņotājus. Izstrādātāji nevarēs mainīt noklusēto “Windows Mobile” zvanītājprogrammu, īsziņu vai multiziņu saskarsni.

Lietojumprogrammatūras veikalu ziņā, Microsoft jānoķer “Apple”, “Google”, “Palm” (procesā) un “Nokia”. Visgrūtāk būs noķert “Apple”, kas ir popularizējis ideju kā tādu, ideju par iespēju iegādāties lietojumprogrammatūru savam “Iphone”. Pēc petījuma datiem, 59 % “Iphone” lietotāju ir lejupielādējuši lietojumprogrammatūru no “App store”, kamēr vidējs “mobilā” lietotājs to dara piecas reizes mazāk. Microsoft jau sācis ielūgt izstrādātājus.

Avots – itworld.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us