Mežu izciršana tiks pārraudzīta no kosmosa

Daudzi ekologi un valdības iestādes visā pasaulē kā vienu no globālās sasilšanas iemesliem min mežu izciršanu planētas tropiskajos reģionos, kuri ir ļoti bagāti ar mežiem. NASA un dažas citas starptautiskas kosmosa aģentūras apvienojuši spēkus ar meklēšanas gigantu Google, lai izstrādātu plānu mežu izciršanas pārraudzīšanai un salīdzinātu mežu daudzumu pasaulē ar agrāk ievāktajiem datiem.

Google jau ievāc satelīta uzņemtos attēlus, lai izmantotu tos Google Earth programmā. Jaunajā programmā dalību ņēmušas kosmosa aģentūras no visas pasaules – NASA, ESA, kā arī Japānas, Vācijas, Itālijas, Indijas un Brazīlijas kosmosa aģentūras. Kopā tās izmantos satelīta uzņemtos attēlus, lai sastādītu mežu kartes.

[i]Reuters[/i] ziņo, ka Austrālija, Brazīlija, Kamerūna, Gajana, Indonēzija, Meksika un Tanzānija piedalīsies izmēģinājuma programmās. Pēdējo mēnešu laikā uzņemti satelīta attēli par visām šīm valstīm. Amerikas Savienotajām Valstīm ir Landsat satelīta uzņemtie attēli kopš 1972.gada, kuri tiks izmantoti salīdzināšanai. Salīdzinājumiem tiks izvēlēts konkrēts gads, un tas visticamāk būs 1990.gads.

Projektam būs vairāki posmi – pirmajā tiks parādīts, cik lielu teritoriju meži aizņēma, otrajā posmā tiktu aprēķināts, cik daudz oglekļa [i]uzsūc[/i] katrs meža veids. Valstis varētu saņemt kādu naudas summu, lai mežus atstātu neskartus. Stīvens Brigss no ESA uzskata, ka šādam procesam nepieciešams apstiprināta un droša tehnika. Oglekļa apjomu aprēķināšanai nepieciešams salīdzināt mērījumus, kas veikti no kosmosa un uz zemes.

[url=http://www.dailytech.com/Deforestation+to+be+Monitored+from+Space/article16573.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us