Merlins nāk!

Šonakt, kamēr daudzi no jums mierīgi gulēja, pasaulē savu pirmo izmēģinājuma soli spēra Operas jaunais pārlūks ar koda nosaukumu [b]Merlin[/b], jeb [b]Opera 9.0 Preview 1[/b].
Jā, jā, tas pats Merlins, par kuru, tieši pirms mēneša, rakstījām rakstā “[url=http://datuve/raksts/850/]Iepazīsimies, Merlins![/url]”.

Sākšu ar to, ka pirmās vēsmas par šo jauno pārlūku ap pusnakti manīju Softpedia.com, kur pavisam jauki to pat paspēju lejupielādēt. Opera.com par to klusēja. Nepagāja pat divas stundas un vairs nestrādāja neviena no Operas lapām (opera.com, snapshot.opera.com, my.opera.com). Arī lejupielādes adrese bija “pagalam”. Iespējams, ka tā ir tikai sakritība, bet šķiet, ka ziņa par Merlina pirmo apskates versiju ir izplatījusies tik ļoti strauji, ka tas arī verētu būt iemesls, kādēļ pārstājušas darboties visas lapas, kurās varētu uzzināt, ko officiālu par šo jauno Operas pārlūka pirmo versiju.

Tātad. Par Merlinu pirmās ziņas tika publiskotas uzreiz pēc tam, kad Opera kļuva par bezmaksas pārlūku ([url=http://datuve/raksts/848/]sīkāk te[/url]). Toreiz Operas pārstāvji izteicās: “Kopš bezmaksas Operas izlaišanas tautās esam nolēmuši paziņot dažas lietas, kurām būtu nākotnē jāsagatavojas Operas lietotājiem – esam labi pastrādājuši un sagatavojuši jums jaunu versiju, kuras kodētais nosaukums ir Merlin.”

Operas veidotāji apgalvoja, ka jaunā versija ietvers nozīmīgas modifikācijas lietotāja interfeisā un Merlinam būšot arī vienkāršāks izskats un vēl daudzas citas nozīmīgas izmaiņas, par kurām Opera.com ziņošot vēlāk. Operas veidotāji apgalvoja, ka nākamā, aiz versijas 8.5, būšot Merlins, un, jā, Merlins atnācis ātrāk nekā tas bija gaidīts.

Pēc Softpedia.com informācijas, šī versija, kas iznāca šonakt pilnā nosaukumā ir
Opera (Non-Java) 9.0 Build 8031, jeb vienkārši Opera 9.0 Preview 1. Loģiksi spriežam, ka šis ir tikai “acs uzmetiens” pilnajai, devītajai versijai, kuras [i]codename[/i] ir Merlin. Tapēc nesaspringstiet, līdz pilnajai versijai noteikti kāds laiciņš būs jāpagaida, bet, kam dēļ gan jau tagad nepaskatīties, kas tas ir kā tas darbojas?

Patestējot šo Opera 9.0 Preview 1, vai nu iedarbojas domu spēks, vai tiešām šķiet, ka Opera atkal palikusi ātrāka. Viena lieta gan nav (pagaidām?) piepildīta: lietotāja interfeiss ir tas pats vecais.

Jaunumu un izmaiņu saraksts gan ir diezgan pamatīgs. Par nozīmīgāko, testējot un [url=http://weblog.timaltman.com/node/803]gūstot informāciju[/url], talāk paskaidros [i][b]tamster[/b][/i] (paldies viņam par to!) :

“Kā jau izstrādātāji bija solījuši – Merlin tiks iekļauts vairāku jaunu tehnoloģiju atbalsts, kuru satur arī šī Opera 9.0 Preview 1:

* XSLT 1.0, XPath 1.0, Web Forms 2.0, Web Apps 1.0 CANVAS elementa atbalsts
* designMode (WYSIWYG rediģēšanas iespēja)
* Vairāku CSS3 selektoru atbalsts
* TLS 1.1 un TLS paplašinājumi
* Netscape spraudņu API paplašinājumi
* Daļējis SVG Basic 1.1 atbalsts.

Ieviestas vairākas vērā ņemamas izmaiņas pašā pārlūkā:
* Lai vairāk standartizētu īsinājumtaustiņus ([i]keyboard shortcuts[/i]) pārlūkprogrammās Ctrl+T tagad atver jaunu šķirkli ([i]tab[/i]), bet Ctrl+N – jaunu logu.
* Opera’s pasta klients M2 tagad ietver Atom 1.0 atbalstu, kā arī jauno IMAP risinājumu.
* Ieviesta saskarne dažādiem iestatījumiem, kurus agrāk varēja rediģēt tikai opera.ini failā – tiem piekļūt var ievadot adreses joslā ‘ opera:config ‘, līdzīgi kā Firefox pārlūkā.
* Iespēja veidot iestatījumus konkrētām mājaslapām (pagaidām gan tikai rediģējot opera.ini)
* Kļūdainos XML dokumentus tagad var attēlot kā HTML
* Iebūvēts izejkoda ([i]source[/i]) redaktors
* Šķirkļus ir iespējams nobloķēt, lai novērstu nejaušu aizvēršanu
* Meklējot tekstu web lapās tiks izcelti visi rezultāti
* Jauna ziņojumu konsole kurā tiek atspoguļoti visi kļūdu paziņojumi, sākot ar JavaScript, līdz pat Opera’s pasta klienta kļūdām.
* Pēc noklusētajiem iestatījumiem pārlūks atkal identificējas kā Opera.

Tāpat arī izlabota kaudze kļūdu un nepilnību.”

Pagaidām, par cik nav pieejami officiālie Operas ziņu avoti, vairāk informācijas nav. Ja būs, kas jauns vai interesants, tad Datuve ziņos. 🙂

[b]Papildināts[/b]
Ap pussešiem rītā atsākušas strādāt Operas mājas lapas.
Līdz ar to: Opera 9.0 Preview 1 pilns [url=http://snapshot.opera.com/windows/w90p1.html]izmaiņu, jaunumu saraksts[/url] un [url=http://snapshot.opera.com/windows/o90p1_8031.exe]lejupielāde[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us