Pirmdien Microsoft paziņoja ka pievienos nākamajai Windows versijai PC ekvivalentu lidošanas datu ierakstu iekārtai (plašāk pazīstamu kā melno kasti, kas gan patiesībā ir oranža).
Programma tiks veidota uz jau eksistējošās Vatsona (Watson) kļūdu ziņošanas programmas bāzes, bet Windows tagad ziņos vairāk informācijas, ieskaitot to, kādas pogrammas bija palaistas kļūdas laikā un pat atvērto dokumentu saturu. Darba devēji varēs arī izvēlēties vai saņemt šādu informāciju par savu darbinieku mašīnu [i]avārijām[/i].
Šajā brīdī mana paranoja atkal cēla trauksmi – viņi grib mūs izspiegot vēl vairāk, lūkojoties pat iesāktajos dokumentos un [i]meilos[/i]. Zināmā mērā kārtējais Lielā brāļa projekts no Microsoft puses.
Bet ne viss ir tik melns, kā varētu noprast pēc nosaukuma – pircēji varēs brīvi izvēlēties vai un kādu informāciju sūtīt. Lai gan detaļas vēl tiek precizētas, Windows vadošais produktu menedžeris Gregs Salivans (Greg Sullivan) esot teicis ka lietotāji redzēs paziņojumu ar informāciju par sūtāmajiem datiem un iespēju viņiem tos modificēt, piemēram, izņemot vēstules tekstu. Tāpat kā līdz šim kļūdu ziņojumi būs anonīmi.
Uzņēmumos IT menedžeri parasti uzstāda savu politiku (policy). Ja viņi gribēs pilnīgu informāciju, viņi varēs nokonfigurēt sistēmas tā, lai zinātu ne tikai to, ka lietotājs bija atvēris, piemēram, Internet Explorer, bet arī to kādu lapu skatījies. Vai arī konstatēt ne tikai palaistu čata programmu, bet arī sarunu tēmu (šeit man atkal kļuva neomulīgi).
Industrijas analītiķis Ričards Dohertijs (Richard Doherty) apšauba ka Microsoft ir saņēmuši pietiekami daudz atsauksmju no lietotāju puses par šo jauno iespēju. Pat lidmašīnu piloti var neierakstīt savas lidojumu sarunas. Microsoft melnās kastes versijai esot nepieciešama plašāka mēroga testēšana nākamo lietotāju vidū.
Teorētiski, ar saņemto informāciju Microsoft varētu identificēt problēmu jau saņemot pirmo ziņojumu un izgatavot labojumu, pirms vēl to pamanītu kāds cits. Salivans tomēr nedzīvo fantāziju pasaulē un atzīmē, ka diena, kad kļūdu būs iespējams izlabot pēc pirmā ziņojuma saņemšanas, vēl ir tālu:
[q]”Will we ever get to once? No, that will remain the goal.”[/q]
Microsoft arī plāno palielināt informācijas apjomu, ko Windows lietotāji saņem pēc kļūdas ziņojuma nosūtīšanas kompānijai. Līdz ar Windows XP, programmatūras gigants sāka sūtīt informāciju atpakaļ patērētājiem, tiesa gan, diezgan vispārēju. Viens no Microsoft mērķiem ir sasniegt tādu stāvokli, kad būs iespējams atbildēt lietotājiem ar viņu problēmas aprakstu un informāciju, kā to novērst.