Meksikā atcelts aizliegums izmantot tālruni lidojuma laikā

Kamēr Amerikas Savienotajās Valstīs cilvēkiem joprojām ir aizliegts lidojuma laikā izmantot mobilo tālruni, Meksika un citas valstis šo aizliegumu atceļ. Pateicoties jaunajām tehnoloģijām, mobilo tālruņu un citu elektropreču lietošana uzreiz pēc pacelšanās vai pirms nolaišanās vairs netraucē navigācijas sistēmai pilota kabīnē. Meksikas Komunikāciju un transporta ministrija pēc pārrunām ar lidojumu drošības ekspertiem, inženieriem, pilotiem, lidmašīnu apkalpēm un pasažieriem nolēmusi atcelt aizliegumu, kas ildzis 8 gadus.

Joprojām ir aizliegts lietot mobilos tālruņus visos ASV lidojumos, savukārt Eiropas Savienība un citas valstis šo aizliegumu atceļ. Dažas aviokompānijas, piemēram, [i]Malaysia Airlines[/i], piedāvā pakalpojumus, kas ļauj lidmašīnu pasažieriem veikt un saņemt zvanus lidojuma laikā.

Federālās Aviācijas Administrācijas (FAA) pārstāvji skaidro, ka aizlieguma atcelšana tiek aktīvi pārrunāta, taču pasažieriem nevajadzētu sākt priecāties par ātru. Politiķi, kas atbalstīja tālruņu lietošanas aizliegumu, uzskata, ka ņemot vērā interneta pieejamību, cilvēku sarunāšanās lidojumu laikā ir neizbēgama.

„Pasažieri nevēlas dzirdēt citus cilvēkus runājam pa tālruni jau tā [i]pārbāztā[/i] lidmašīnā,” uzskata Pīters DeFasio ([i]Peter DeFazio[/i]), kurš bija sparīgs aizlieguma atbalstītājs. „Taču interneta pieejamība ASV lidojumu laikā nav aiz kalniem, tādēļ visticamāk šis aizliegums drīz vien tiks atcelts.”

Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/Mexico+Lifts+Ban+on+Inflight+Mobile+Phone+Use/article16144.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us