McAfee ziņo par iespaidīgu izsūtītā surogātpasta apjoma pieaugumu

McAfee publicējuši pārskatu, kurā īpaša uzmanība pievērsta izsūtītā surogātpasta apjoma pieaugumam 2009.gadā. Gada pēdējā ceturksnī izsūtītā surogātpasta apjomi samazinājās par 24% (no 175 miljardiem vēstuļu dienā trešajā ceturksnī līdz 135 miljardiem dienā), taču gada kopējie rādītāji norāda uz šo apjomu palielināšanos. Salīdzinājumā ar 2008.gadu, pagājušajā gadā izsūtītā surogātpasta apjoms palielinājies par 35 procentiem.

2007.gadā ik dienu e-pasta lietotāji visā pasaulē saņēma 76,5 miljardus mēstuļu, 2008.gadā šis skaitlis palielinājās līdz 122 miljardiem un pagājušajā gadā vidējais izsūtīto mēstuļu skaits dienā sasniedza 135,5 miljardus. Mēstuļu sūtīšanas līderis joprojām ir ASV, taču sekotāji ir krietni pietuvinājušies. 2009.gada sākumā ASV bija atbildīga par vairāk nekā trešdaļu izsūtīto vēstuļu, taču gada pēdējā ceturksnī šis skaitlis samazinājās līdz 16%.

Balstoties uz pārskatā sniegto informāciju, turpina augt ļaundabīgās programmatūras draudi, gada laikā tie ir gandrīz dubultojušies. McAfee skaidro: „2009.gads bija ar datoriem saistīto draudu pārveidošanās un attīstīšanās gads. Krietni palielinājušies arī draudi datu uzglabāšanas ierīcēm.” Ļaundabīgās programmatūras apjomi, kas virzīti uz USB datu uzglabāšanas ierīcēm 2009.gadā ievērojami palielinājās daļēji to lielās popularitātes rezultātā, taču daļēji pie vainas ir arī tik daudzos datoros lietotais [i]Windows autorun[/i], kas ļauj inficēt datoru bez lietotāja dalības.

[url=http://www.v3.co.uk/v3/news/2257528/small-drop-christmas-spam-trend]V3[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us