Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta inženieri izstrādā robotu-gliemeni

Pētnieki no Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta ir veiksmīgi izstrādājuši robotus-gliemenes, kas palīdzēs militāristiem atrast un uzspridzināt zemūdens mīnas. Izņemot šīs darbības, tām ir vēl arī daudz citu pielietojumu. Izmantojot Atlantijas nažgliemenes anatomisko uzbūvi, kas ir pazīstama ar tās lielisko rakšanās spēju, institūta radītā RoboClam „gliemene” var ierakties okeāna dibena segumā ar ātrumu 1 cm sekundē.

Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta inženiere Anete Hosoja ([i]Anette Hosoi[/i]) stāsta: „Okeānā ir vietas, kurām ļoti grūti piekļūt ar tālvadības ierīcēm.” Lai gan ASV militāristiem ir pieejami līdzekļi zemūdens mīnu spridzināšanai, gliemene spēj ierakties smiltīs, dubļos un cita veida okeāna dibena segumā. Ideālā gadījumā kuģis, kas aprīkots ar mīnu meklēšanas sonāru, tās atrastu un identificētu, tad gliemene varētu ierakties līdz tām un uzspridzināt. Šāda veida robotus varētu izmantot arī zemūdens kabeļu uzstādīšanai un remontēšanai.

[img]http://datuve/images/upload/20091207215541.jpg[/img]
ASV Jūras spēki ir izstrādājuši vairākas dažādas tehnoloģijas mīnu meklēšanai un spridzināšanai, taču lielākā daļa metožu ir izrādījušās neefektīvas. Tā kā cilvēki nevar veikt šo darbu ļoti lielā dziļumā, pētniekiem vajag izstrādāt autonomus robotus, kas varētu atrast un iznīcināt mīnas, pat ja tas nozīmētu iznīcināt pašus robotus.

[url=http://www.dailytech.com/MIT+Engineers+Create+Robotic+Clam+Designed+to+Explode+Underwater+Mines/article16996.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us