Marvell laiž klajā 1,5GHz trīs kodolu mobilo procesoru

Pavisam nesen rakstījām par [url=http://datuve/raksts/3701/Samsung_pazino_par_Cortex_A9_divu_kodolu_mobilo_procesoru/]Samsung[/url] un [url=http://datuve/raksts/3676/LG_aprikos_viedtelefonus_ar_divkodolu_procesoriem/]LG[/url] plāniem piedāvāt viedtālruņus ar divkodolu procesoriem. Procesoru ražotājs Marvell ir apsteidzis abus uzņēmumus un paziņojis par pasaulē pirmo mobilo procesoru ar trīs kodoliem.

Uzņēmums raksturo Armada 628 kā procesoru ar ārkārtīgi zemu enerģijas patēriņu un ārkārtīgi augstu veiktspēju. Procesoram ir divi simetriski vairākuzdevumu apstrādes kodoli, savukārt trešajam kodolam ir īpaši mazs enerģijas patēriņš un tas radīts biežāk veikto uzdevumu izpildei. Trešais kodols darbojas kā sistēmas pārvaldītājs, kas uzrauga un dinamiski pielāgo veiktspēju.

Armada 628 ir pirmais procesors, kurā izmantots [i] System-on-a-Chip[/i] dizains ar trīs ARM kodoliem un sešiem papildu apstrādes dziņiem. Šis procesors ļaus mobilajā ierīcē vienlaicīgi skatīties divus 1080p video, īpaši daudz neiztērējot ierīces akumulatoru. Paredzēts, ka ar Armada procesoru aprīkotā ierīcē ar vienu akumulatora uzlādes reizi 10 stundas pēc kārtas varēs skatīties 1080p HD video vai 140 stundas klausīties mūziku.

[img]http://datuve/images/upload/20100924205904.jpg[/img]
„Marvell satriecošā trīs kodolu arhitektūra ir unikāls risinājums ilgtermiņa problēmai – kā panākt izcilu veiktspēju, neziedojot ierobežoto viedtālruņu, planšetdatoru un citu mobilo ierīču akumulatoru darbības laiku,” stāsta analītiķis Linlijs Gvenaps.

Divu kodolu takts frekvence ir līdz 1,5GHz, savukārt trešā (ar zemu enerģijas patēriņu) – 624MHz. Marvell veidotais procesors ļauj attēlot attēlus un video uz vairākiem displejiem vienlaicīgi. Armada 628 ir pirmais mobilais CPU, kas atbalsta USB 3.0. Tas ir savietojams ar RIM OS, Android, Linux, Windows Mobile un Adobe Flash.

Pagaidām procesori paraugu veidā tiek nosūtīti potenciālajiem klientiem. Uzņēmums nav devis ziņu, kas tirgū varētu parādīties ierīces ar šiem procesoriem.

[url=http://www.dailytech.com/Marvell+Unleashes+15+GHz+TripleCore+Mobile+Processor/article19702.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us