Jau astoņas stundas pēc „popa karaļa” nāves interneta lietotāji savās pasta kastītēs saņēma pirmās surogātpasta vēstules, kurās bija teikts, ka sūtītājam ir kāda ļoti svarīga informācija par zvaigznes nāvi. Lai gan šajās vēstulēs nebija nekādu URL, e-pasta adrešu vai tālruņa numuru, un sūtītāja adrese bija neīsta, šī surogātpasta sūtītāji varēja viegli ievākt lietotāju e-pasta adreses, ja viņi atbildēja uz šo vēstuli.
Cits krāpšanas veids bija tiešsaistes kampaņa, kurā cilvēki tika aicināti ziedot naudu Maikla Džeksona Organizācijai, kurai, protams, patiesībā nebija nekāda sakara ar dziedātāju. Citi krāpnieki piedāvāja apskatīt attēlus vai video ar notikumiem pirms Džeksona nāves. „Viagra” tirgotāji izvēlējušies citu taktiku – lietotājiem tiek piedāvāts nobalsot par Džeksona nāves iemeslu. Protams, šāda rīcība noved tirgotāju tīmekļa vietnē.
[img]/images/upload/20090702173303.jpg[/img]
„Diemžēl šāda mēroga ziņas lieliski var izmantot arī surogātpasta sūtītāji, lai apmānītu lētticīgus datorlietotājus,” stāsta Greiems Klūlijs ([i]Graham Cluley[/i]), vecākais tehnoloģiju konsultants drošības uzņēmumā [i]Sophos[/i]. „Mēs arī esam atklājuši, ka kibernoziedznieki savā labā izmanto ziņas par septiņdesmito gadu televīzijas zvaigznes Faras Fosetas nāvi, lai izplatītu neīstu pretvīrusu programmatūru, tādēļ lietotājiem vajadzētu būt uzmanīgiem.”
Raksta avots – [url=http://www.tgdaily.com/content/view/43078/108/]TG Daily[/url]