“Made in China” jeb ražots Ķīnā

Daudzi no mums sarauc pieri, ieraugot “Made in China” uzrakstu uz kādas no precēm, jo mūsdienu sabiedrībā ir izveidojies stereotips par Ķīnā ražotās produkcijas kvalitāti. Turpinājumā par Ķīnā viltotajām precēm un par to, cik tās ir kvalitatīvas.

Pasaulē bieži vien notiek interesantas lietas. Kā zināms, vairāki ražotāji no Ķīnas kopē Japānā un Korejā ražotās preces, taču viņi to dara tik ātri, ka tad, kad Japānā un Korejā ražotās preces ienāk Ķīnas tirgū, vietējie iedzīvotāji uzskata tos par pakaļdarinājumiem.

Ķīnā ir neskaitāmi daudz fabriku, kurās ražo pasaulē pieprasītākās elektronikas preces (sākot no iPod līdz pat portatīvajiem datoriem vai digitālajām kamerām). Tas, savukārt, noved pie pirātisko preču ražošanas uzplaukuma.

Vairākās publikācijās internetā ir parādījusies informācija, ka ķīniešu elektronikas pirāti aktīvi strādā pie augstvērtīgu LG “Chocolate” mobilo telefonu kopiju ražošanas (ar visu skārienjūtīgo tastatūru un gludu atvēršanas mehānismu).

Sakarā ar to, ka LG ilgi vilcinājās ar “Chocolate” ķīniešu versijas izstrādi, ķīniešu pakaļdarinājumu uzskatīja par oriģinālu, savukārt, LG ražotos telefonus uzskatīja par viltojumiem, jo ķīniešu pirātu versija jau ilgi bija pārdošanā.

Vēl viens ķīniešu pakaļdarinājumu piemērs ir “PSP” jeb “Play Station Portable”. Sākumā izplatījās baumas, ka “PSP” būs ar iebūvētu GSM telefonu, tādēļ kāds Ķīnas uzņēmums sāka mobilo telefonu, kas izskatās ļoti līdzīgi PSP, taču nedaudz šaurāki, ražošanu. Tam komplektā nāca vairāku Nintendo spēļu pirātiskās versijas.

Ķīnā ik dienu tiek viltotas ļoti daudz un dažādas preces. Ne visas no tām ir saistītas ar elektroniku, patiesībā šo preču klāsts ir ļoti plašs (piemēram, dizaineru apģērbi, rokassomiņas, dārgas mašīnas, sporta preces, u.c.).

Bieži vien šie pakaļdarinātāji izvēlas līdzīgus nosaukumus kādam no populārajiem ražotājiem, piemēram “Nike” vietā “Nice”, “Mike”, “Hike” vai “Panasonic” vietā “Panesoic” utt. Līdz ar to šīm precēm ir liels noiets (pārsvarā gan Āzijas reģionā), jo tās tiek pārdotas par ievērojami zemāku cenu un, piemēram, elektronikas precēm patiesībā bieži vien kvalitāte ir pietiekami augsta.

Korejiešu ražotājs “Samsung” esot tik ļoti satraucies par to, ka tā telefonus varētu viltot, ka esot izsekojis izplatīšanas ķēdi līdz pat pašam sākumam, piedāvājot pirātiem strādāt “Samsung” padotībā. Pirāti no šī piedāvājuma atteikušies, jo, pārdodot pirātiskās kopijas, viņi nopelna vairāk. Ko “Samsung” iesāka pēc tam diemžēl nav zināms.

Galu galā Ķīnā tiks ierobežota acīm redzamā preču viltošana, bet paredzams, ka līdz tam pasaule pieredzēs aizvien izdomas bagātākus un kvalitātīvākus preču viltojumus no ražotājiem Ķīnā, taču tajā pašā laikā noteikti būs arī ļoti daudz ļoti zemas kvalitātes preču, kā arī vidējas kvalitātes preču.

Mēs dzīvojam interesantā pasaulē, kur cilvēki ir gatavi viltot visu, lai ietaupītu vai nopelnītu naudu, taču jāatzīst, ka ir arī daudzi kvalitatīvi viltojumi.

Izmantotie resursi:
www.itwire.com.au

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us