Mad Penguin intervē Google’s atvērtā koda vadošos speciālistus

Kad tika paziņots par [url=http://code.google.com]Google Code[/url] nākotnes plāniem [url=http://www.oscon.at/]OSCON 2006[/url], atvērtā koda menedžeris Chris DiBona un vadošais atvērtā koda inženieris Greg Stein varēja justies gluži kā rokzvaigznes. Katrs vēlējās uzzināt vairāk par Google plāniem, kādas iespējas tiks piedāvātas un vai Google gatavo [url=http://freshmeat.net/]FreshMeat[/url], [url=http://www.sourceforge.net]SourceForge[/url] vai līdzīgu servisu slepkavu. Atbildes uz dažiem no šiem jautājumiem centās noskaidrot [url=www.madpenguin.org/]Mad Penguin[/url], Narayan Newton un Adam Doxtater, redaktori.

[b]Narayan Newton: Pirmais par ko mēs gribam pārrunāt ir konkurence. Izskatās, ka Google vēlas nopietni sastrādāties ar tādām resursu kompānijām kā SourceForge un [url=http://www.berlios.de/]Berlios[/url], nevis tās iznīcināt.[/b]

[b]Greg Stein[/b]: Par to pašu es runāju ar Jay no SourceForge. Strādājot kopā pie vienas problēmas mēs tikai palīdzēsim atvērta koda sabiedrībai un tas ir mūsu mērķis.

[b]Narayan Newton: Vai jūs plānojat indeksēt SourceForge projektus, lai tos būtu iespējams meklēt caur Google Code servisu?[/b]

[b]Greg Stein[/b]: Mēs noteikti vēlamies to izdarīt, tāpat kā ar FreshMeat.

[b]Chris DiBona[/b]: Protams, bet tas nav mūsu primārais mērķis…

[b]Greg Stein[/b]: Pareizi. Mums nav steidzamu plānu ieviest šo iespēju, bet kad mēs pirmo reizi iztēlojāmies Google Code nākotni, mēs gribējām piedāvāt daudzas iespējas ko jau piedāvā FreshMeat. Mēs meklēsim projektus un izveidosim informāciju par katru no tiem. Mūsu piedāvātajā servisā cilvēki varēs piereģistrēt savus projektus, iespējams tos arī izvietot, mēs piedāvāsim ļoti labu meklēšanas iespēju. FreshMeat var būt grūti lietojams, tāpēc es uzskatu, ka mēs varam paveikt lieliskas lietas projektu meklēšanā. Vēlāk mēs varam ieviest jaunas iespējas, kuras nepiedāvā citi.

[b]Narayan Newton: Esmu pamanījis, ka tādas mājas lapas, kā SourceForge un FreshMeat lolo cerības par vienu kopotu sabiedrību. Vēl šajās vietās ir liels projektu skaits un lietotājiem ir grūti pateikt, kas ir kas.[/b]

[b]Greg Stein[/b]: Katrs no projektiem ir tik ļoti atšķirīgi, katrs sevī ietver dažādu tematiku, tāpēc ir grūti tos sakārtot. Personiski, es tik ļoti nejūtu SourceForge sabiedrību. Mēs esam aprunājuši šo problēmu, un viens no komandas puišiem labprāt gribētu redzēt vienotu sabiedrību. Tehniski, mēs varētu sākt veidot lielāku sabiedrību, bet saskaroties ar dotajām grūtībām, mēs nelolojam cerības. Mēs ļoti koncentrēsimies uz tām lietām, kuras mēs varam paveikt, izmantojot mūsu tehnoloģijas, vēlāk skatīsimies ko varam paveikt, lai piesaistītu cilvēkus.

[b]Chris DiBona[/b]: Mēs centīsimies būt labākie un koncentrēsimies, lai katram būtu iespēja piekļūt mūsu tehnoloģijām. Mūsuprāt, projektiem ir jāmāk atrast savus lietotājus, jūs saprotat, par ko es runāju… Ir lietas, kuras mēs varam uzlabot ļoti ātri un ļoti efektīvi…

[b]Narayan Newton: Ir ļoti daudz projektu par kuriem neviens neko nav dzirdējis un izskatās, ka Google būtu spējīga darīt kaut ko lietas labā.[/b]

[b]Greg Stein[/b]: Viena no lietām, kuru mēs darām code.google.com pirmajā lapā ir projektu reklamēšana. Līdz šim brīdim mēs reklamējām projektus, kuri izmantoja mūsu APIs. Piemēram, Google Maps vai arī … Maps [smejās].

[b]Adam Doxtater: Jūs domājat, ka daudzi pāries no tādām vietām kā SourceForge un FreshMeat uz Google Code?[/b]

[b]Greg Stein[/b]: Es domāju, ka cilvēki noteikti pāries pie mums. Bet tas nav mūsu mērķis. Cilvēki prasīja vai mums būs poga ar iespēju „importēt manu projektu no SourceForge” vai arī kāds cits varētu to izveidot. Tas būtu jauki, bet [i]mēs[/i] to nevēlamies darīt.

[b]Chris Dibona[/b]: Mēs nepiedāvājam tādus pakalpojumus kā SourceForge. Mēs darām kaut ko [i]mazāk[/i] un savādāk. Viņi ir mūsu draugi, mēs neesam šeit lai sacenstos. Mēs neesam tāda tipa kompānija.

[b]Narayan Newton: Tātad jūs to darāt izstrādātāju dēļ vai arī tāpēc, ka jūs varat piedāvāt ko tādu ko citi nav spējīgi? Vai arī jūs gribējāt izveidot vienkāršotu variantu? Vai arī tāpēc, ka SourceForge un Berlios piedāvā iespējas, kuras nav vajadzīgas izstrādātājiem? [/b]

[b]Greg Stein[/b]: Ir [url=http://www.tigris.org/]tigris.org[/url], kur tiek piedāvāts ļoti liels iespēju klāsts, bet ja apskata projektus, tad var redzēt, ka [i]netiek[/i] izmantotas šīs iespējas. Man ir savi projekti SourceForge lapā, kad es vēlos kādu pievienot savam projektam ar administratora tiesībām, tad man tiek piedāvātas izvēles iespējas, kā autors, tehniķis un administrators vai arī tikai administrators, vai vēl kaut kas. Un es tikai nodomāju „Ko tas viss nozīmē!?”. Ideja ir visu vienkāršot. Google Code jūs varat būt projekta īpašnieks, kam ir tiesības projektu konfigurēt. Īpašniekam ir projekta biedri, kas var piedalīties projekta veidošanā. Tad ir visi pārējie. Tu redzi? Nekādas liekas izsmalcinātības. Būtībā, mēs vēlējāmies ieviest jauninājumus atvērtā koda izstrādāšanas vienkāršošanā.

[b]Chris Dibona[/b]: Mēs nemērķējam uz OS kodolu. Mēs nemērķējam arī uz Apache tīkla serveri. Mēs mērķējam uz vairākumu atvērtā koda projektiem.

Chris DiBona un Greg Stein, manuprāt, ir pieteikuši vēl vienu lielisku projektu, kuru mums sniegs Google. Pateicoties tam, ka Google jau tikai ar savu vārdu vien var piesaistīt apkārtējo uzmanību, mēs varētu piedzīvot ļoti lielu aktivitāti atvērta koda projektu lauciņā.

Raksta avots: [url=http://madpenguin.org/cms/index.php/?m=show&id=7315&page=2]Madpenguin.org[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us