Mac OS Leopard: ieskats

Vakar vakarā tika prezentēts jaunais Mac OS Leopard, kurš iznāks nākamajā pavasarī. Jaunajā OS bija un vēl būs daudz inovācijas, bet šeit – par 10 labākajām.

[b]#1 – Time Machine[/b]
Tātad pastāstiet godīgi – cik bieži Jūs taisat bekapus? Tikai godīgi. Īsti vīri bekapus netaisa? Bet kā pēc tam lamājas, kad pēkšņi viss nozudis. Tikai 1/4 cilvēku ik pa laikam ieraksta savas bildes diskos. Un tikai 4 no 100 tas darās automātiski. Bet lielākoties, ja ir gadījies rediģēt kādu dokumentu, tad mēs jau netaisam otru, bet saglabājam esošajā. Tāda ir tā patiesība. Nākampavasar viss mainīsies, jo Leopardam nāks klāt programma Time Machine, kas saglabās PILNĪGI VISUS jūsu datus uz kāda [i]external[/i] cietnīša un nekad vairs nebūs jālamājas par nozaudētiem dokumentiem/sistēmas failiem/bildēm/utt.. Pats interesantākais ir tas, ka mēs tiekam ļoti jaukā 3D galaktikas bildē, pa kuru tad arī meklējam nozaudētos failus:

[img]/images/upload/leopard11.jpg[/img]
No šejienes mēs pārslēdzamies uz šīs mapes pagātni – kāda tā izskatījās vakar, aizvakar, nedēļu vai mēnesi atpakaļ.

[b]#2 – Mail[/b]
Apple pieškir e-pastam jaunu jēdzienu. Jums tiek piešķirts piezīmju blociņš, kas sasniedzams no dajebkurienes. Katram pastam tagad varam piemērot savu izskatu – vai mēs kādu apsveicam dzimšanas dienā vai vēlamies no kāda biznes partnera izspiest pāris atlaides.

[img]/images/upload/leopard%20(1).jpg[/img]
Šis ir interesants risinājums. Pienāk e-pasts – rakstīts piezvani tam tikos uz šo nummuru. Ok, uzskricelējam uz dzeltenas/rozīgas lapiņas un pielīmējam pie monitora malas. Te viss ir vienkāršāk. Nospiežam pogu, un Mail automātiski pievieno telefonu tavam iCal (endāram), un To-Do listei.

[img]/images/upload/leopard%20(2).jpg[/img]
Arī RSS klients izskatās diezgan jauki, taču es joprojām dodu priekšroku online RSS lasītājam (kaut arī viņš ar katru dienu man mazāk un mazāk patīk (netvibes)), jo ziņas nonāk tikai pēc kāda laika un bremzē ar ik pa laikam.

[b]#3 – iChat[/b]
Tātad, iChat visā krāšņumā! Zinam mēs video konferences ar webkamerām? Zinam! A kas jauns? Pirmkārt, tas viss jauki izskatās uz mūsu [url=http://datuve/images/upload/leopard%20(3).jpg]ekrāna[/url]. Bet pelēkās sienas vietā mēs pieliekam kādu jauku [i][url=http://datuve/images/upload/leopard%20(4).jpg]background[/url][/i]. Un ne jau tikai bildes, video arī der! Parādās arī fīča, kas gan windows XP eksistē jau daudzus gadus – Remote Assistance. Vienīgi Mac OS tas process ir vienkāršots un visiem pieejams, un arī nebremzējošs. Atdzīstamies godīgi #2 – cik daudz reizes Jūs esat izmantojuši iepriekš minēto Windows aplikāciju? Vēl viena lieta – prezentācijas. Varam tās rādīt visiem pēc kārtas virtuāli, nevis kā mums pieņemts – ar kodoskopu un pāris lapelēm (advancētajiem jau projektori ir). Un, kā jau bija gaidīts un paredzēts – tabi parādījušies arī iChat aplikācijai.

[b]#4 – Spaces[/b]
Spaces ir Exposē advancētā versija. Arī tagad ar pogas pieskārienu mēs dabūjam [url=http://datuve/images/upload/leopard4.jpg]bildītes ar atvērtajām programmām[/url], taču tagad tas notiek advancētāk. Mēs varam programmas grupēt tādos kā tabos un uzreiz izvēlēties [url=http://datuve/images/upload/leopard%20(5).jpg]programmu kopumu[/url]. Sagrupējam čatus/epastus vienā, bilžu rediģēšanu otrā, mūziku/video trešajā un tikai pārslēdzamies starp [i]tabiem[/i], kad vien ienāk prātā.

[b]#5 – Dashboard[/b]
Atceramies arī [url=http://datuve/images/upload/leopard2.jpg]dashboard[/url]. Dashboard (widžetu kopums vienuviet) palicis tāds pats, tikai klāt nākušas iespējas. Pati galvenā – dashboard widžetu taisītājs (widžets – maza programmele, kas dara savu darbu, piemēram čeko vai nav jauns e-pasts, rāda kas pleijerī skan utt.). Tagad pat nezinot programmēšanas valodas – paši varam viegli uztaisīt widžetu, kas, piemēram, no flickr.com rāda jaunākās lietotāja galerijas vai kādu noteiktu RSS fīdu. Nākusi klajā arī sinhronizācija ar mac.com, lai varam savu dashboard redzēt no citiem Mac datoriem.

[b]#6 – Spotlight[/b]
Kā jau varat noprast, arī [url=http://datuve/images/upload/leopard55.jpg]spotlight[/url] ir pārtaisīts. Pirmkārt, mēs tagad varam meklēt tīklā. Pievienojam pāris Macus, pieslēdzamies serverim un bliežam meklēt pogu. Un meklēšana sāk darboties visos Mac datoros. Otrkārt, ir pievienota “preview” iespēja. Ja negribam vērt vaļā, piemēram, adobe reader, spiežam preview un pdf fails atvērsies, bet neizmantojot programmu. Bet ja gribēsim darboties ap viņu, tad, loģiski, ka tas jāver vaļā vien būs. Treškārt, tas ir papildināts. Kā jau pieņemts citos meklētājos, varam izmantot “un (and)”, “vai (or)”, “not” komandas. Varēs arī meklēt pēc autora vārda un/vai citām muļķībām.

[b]#7 – iCal[/b]
Šoreiz, nekas inovatīvs. Varam tagad sinhronizēt ar savu kolēģu kalendāriem internetā. Taču, jau labu laiku googles kalendārs dara to pašu. iCal ir tikai krāsaināks, domājams, vairāk lietotājam saprotamāks.

[b]#8 – Pieejamība[/b]
Vairāk attiecināms uz invalīdiem. Tagad pieejami atvieglojumi arī viņiem. Varam pievienot speciālu ierīci un rakstīt braila rakstā. Arī jaunais runātājs Alekss izklausās daudz advancētāks par Microsofta Sam’u. Noklausīties var [url=http://archija.info/Bildes/leopard/alexsample-lossless08012006.mov]tepat[/url].

[b]#9 – 64 biti[/b]
Eh, nu i bremzes Apple ne, Windows XP 64 bitu jau sen ir parādījies. Nevaru nepiekrist, ka ir parādījies, taču no viņa ir kāda jēga, jo tik un tā 64 bitu aplikācijas vēl neviens netaisa un draiveri jau ar nav… Taču ar Mac OS ir savādāk. Varam izmantot 64bitu OS, varam izmantot 64 bitu aplikācijas paralēli 32 bitu aplikācijām. Tātad nav jāizmanto 2 OS, jo pilnīgi pietiek ar vienu, lai izmantotu visas programmas.

[b]#10 – Core Animation[/b]
Tā, lai vieglāk saprast, ātri noskatamies iPod reklāmu (lejupielādējama [url=http://archija.info/Bildes/leopard/ipod_itunes-1000_songs_480p.mov]te[/url]). Forši uztaisīts, ne? Ar Core Animation mēs varēsim tāpat. Ieliekam 1000 savus ģīmjus, un tik grozam kā gribam, liekam caurspīdīgumu, gāžam un liekam kopā bildes, cik vien uziet. Šo efektu izmanto jau iepriekšminētā Time Machine un Spaces. Protams, tiek pilnībā izmantots arī Mac datoros iebūvētais Core Duo procesors. P.S. Es nebrīnītos, ja tieši šādā veidā reklāma bija uztaisīta.

Tas būtu īss ieskats jaunajā Mac OS Leopard. Runājot par šodienas keynote, vēl tika prezentēti High-end klases datori – [url=http://www.apple.com/macpro/]Mac Pro[/url]. Labākais un ātrākais, kas vien ir pieejams uz planētas. Izskatās tāpat kā iepriekšējais, tikai iekšās jauns. [url=http://events.apple.com.edgesuite.net/aug_2006/event/index.html]Quicktime stream[/url] arī pieejams visam keynote.

P.S. Piedošanu, mans pirmais raksts, rakstīts [url=http://archija.info/]weblogam[/url], cerams ka Jums patiks.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us