Lūk, kāpēc iPhone bez Lightning porta ir slikta ideja

iPhone bez Lightning porta

Baumo, ka Apple plāno savu līdz šim pretrunīgāko soli – jaunākajos iPhone tālruņos vairs nebūs Lightning jeb lādēšanas porta. Baumas izplatās no avotiem ar līdz šim diezgan precīziem pareģojumiem, piemēram, tā uzskata Marks Gurmans no Bloomberg, kurš skaidro, ka Apple apsver iespēju ieviest pilnībā “bezvadu viedtelefonu”. Taču mēs jau agrāk esam bijuši līdzīgā situācijā.

Visi atceras laiku, kad Apple savos tālruņos atteicās no austiņu ligzdas. Kad sāka izplatīties baumas par to, ka Apple tālruņos vairs nebūs audio porta, daudzi domāja, ka šī ideja beigu beigās tomēr netiks īstenota. Taču tad tika izlaists iPhone 7 – un audio porta nebija. Samsung, protams, pasmējās par šo plānu, taču drīz pēc tam šādu soli spēra gandrīz visa pārējā tālruņu izgatavotāju nozare.

Pagājušajā gadā dabūjām piedzīvot déjà vu sajūtu, kad Apple nolēma iPhone 12 kastē neievietot lādētāju. Šoreiz par šo ideju uzjautrinājās Xiaomi, taču neilgi pēc tam paši sekoja Apple piemēram.

Un tagad? Izskatās, ka iPhone 13, kuram, iespējams, nebūs neviena porta, radīs dubultas galvassāpes, kas būs saistītas gan ar austiņu ligzdas, gan uzlādes porta neesamību.

Pretī neefektīvai tehnoloģijai – bezvadu uzlādei

Protams, nevar ignorēt šāda iPhone ietekmi uz vidi. IPhone 12 izlaišanas laikā Apple īpaši uzsvēra lādētāja nepievienošanas pozitīvo ietekmi uz vidi. Neskatoties uz to, šis lēmums tomēr noveda pie tā, ka daudzi bija spiesti iegādāties atsevišķus adapterus. Un, kas ir vēl svarīgāk, Apple virza lietotājus pretī visai neefektīvai tehnoloģijai – bezvadu uzlādei.

Ēriks Ravenskrafts no Debugger atklāja, ka bezvadu uzlāde izmanto par aptuveni 47% (!) vairāk enerģijas nekā vadu uzlāde. Apple jau virza lietotājus tuvāk šai tehnoloģijai, ieviešot MagSafe, taču šeit jau ir runa par pilnīgu atteikšanos no vadu uzlādes.

Pastāv arī argumenti, kas apliecina bezvadu uzlādes priekšrocības, proti, tā ir izturīgāka un ilgāk kalpojoša uzlādes iespēja, salīdzinot ar mazāk izturīgajiem un biežāk maināmajiem kabeļiem. Vadu izgatavošana, protams, arī tērē ievērojamu enerģiju. Tomēr, ņemot vērā daudzos bezvadu uzlādes risinājumus, tostarp Apple MagSafe, kuros tāpat tiek izmantoti tie paši vecie kabeļi, lai nodrošinātu strāvas padevi pašiem bezvadu lādētājiem, nešķiet, ka šī ir krasi labāka alternatīva.

Nav lādētāja porta – nav ierīču, kas pie tā pieslēgti

Lai gan ir jāapsver iespējamie ieguvumi no dažādiem piederumiem, kas vairs nav jāražo, Lightning pieslēgvietas neesamība tomēr ietekmē arī dažādus iPhone piederumus un aksesuārus.

Apple piederošais Beats ražo UrBeats3 austiņas, kuras ir pievienojamas iPhone tālrunim, izmantojot Lightning portu. Agrāk, pērkot jaunu iPhone, tās tika iekļautas komplektā. Jāņem vērā, ka, ja jaunajos iPhone vairs nebūs lādētāja porta, šīs austiņas, kā arī esošie Lightning uzlādes kabeļi, uzlādes doki, Lightning-HDMI adapteri un citi aksesuāri vairs nebūs izmantojami.

Un ironiski ir tas, ka 2020. gadā, kad Apple iebilda pret Eiropas Parlamenta aicinājumu ieviest universālu lādēšanas portu visās mobilajās ierīcēs, Apple apgalvoja, ka lādētāja pieslēgvietas noņemšana no iPhone “radītu nepieredzētu daudzumu elektronisko atkritumu“.

Pie meistara ar programmatūras problēmām

Vai kādreiz esi saskāries ar problēmu, kad savu iPhone ir jāpievieno datoram, lai to pilnībā atiestatītu atkopšanas režīmā? Protams, bez lādētāja pieslēgvietas tas, visticamāk, vairs nebūs izdarāms mājas apstākļos.

Tad atklāts paliek jautājums par to, vai Apple lietotājiem būs jāgriežas sertificētā darbnīcā ne tikai, lai salabotu fiziski sabojātu ierīci, bet arī, ja to būs skārušas būtiskas programmatūras problēmas?

Vai redzēsim iPhone tālruņos USB-C portu?

iPhone, kuram nav pieslēgvietu, šķiet ir neizbēgama nākotne, jo Džons Prosērs apgalvo, ka Apple to ieviesīs jau vienā no iPhone 13 modeļiem. Arī slavenais Apple analītiķis Ming-Chi Kuo ir paziņojis, ka šādas izmaiņas ir neizbēgamas.

Tomēr tas tā varētu arī nebūt. Jau sen ir bijusi cerība, ka iPhone tālruņos būs USB-C ports. USB-C ports iPad ierīcēs šķita kā tāls sapnis, bet galu galā tas tika ievietots gan iPad Pro, gan jaunākajā iPad Air.

Tā kā USB-C ir bijis populārs lielākajā daļā Android tālruņu, planšetdatoru un pat daudzos klēpjdatoros (ieskaitot MacBook), šis šķiet daudz labāks veids, kā samazināt kompānijas Apple ietekmi uz vidi. Tādā veidā lietotāji varētu izmantot dažādus ar USB-C saderīgus aksesuārus un piederumus, un nebūtu vajadzība iegādāties jaunus aksesuārus. Diemžēl, kā apgalvo Kuo, šāds variants šķiet maz ticams.

Protams daudzas funkcijas, piemēram, datu pārsūtīšanu un audio klausīšanos, tagad var veikt bezvadu režīmā, neatkarīgi no tā, vai tas notiek internetā vai izmantojot Bluetooth. Tomēr joprojām pastāv atkopšanas režīma problēma, kā arī nespēja izmantot virkni palīgierīču, kas piedāvā dažādas failu pārsūtīšanas iespējas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us