Lok8u prezentē bērnu pieskatīšanas pulksteni

Kompānija Lok8u prezentējusi jaunu ierīci, ar kuras palīdzību vecāki vienmēr būs lietas kursā kur atrodas viņu atvases. Rokas pulkstenis ar iebūvēto globālo pozicionēšanas sistēmu „num8” (jeb „new mate” – „jaunais draugs”), un tas vienkārši apliekams ap roku.

Ierīcē iebūvēts GPS uztvērējs un uz mobilo tālruņu tīklu bāzēts raidītājs, kas pārsūta informāciju ierīces nēsātāja vecākiem. Brīdī, kad ierīci noņem, tā automātiski nosūta brīdinājuma ziņojumu uz iepriekš ieprogrammēto mobilo telefonu, parādot attiecīgo vietu Google Maps karšu sistēmā. Lok8u runasvīrs Metjū Salmons (Matthew Salmon) informē, ka ierīces precizitāte ir trīs metri.

Jāpiezīmē, ka pulksteni noņemt no rokas nav tik elementāri kā šādu tradicionālu ierīci bez GPS. „Pat ja viņam izdodas to noņemt no rokas, uz tālruni uzreiz tiek nosūtīts Google Maps attēls ar precīzu vietu, ielas adresi un pasta indeksu,” skaidro M.Salmons.

[img]http://datuve/images/upload/20090113153446.jpg[/img]
Ikdienas situācijās, lai uzzinātu atvases atrašanās vietu, nepieciešams vien nosūtīt īsziņu ar tekstu „wru” (jeb „where are you?” – „kur tu esi”). Tāpat iespējams uzstādīt funkciju, kas informē vecākus par bērna iziešanu ārpus iepriekš definētas zonas (piemēram, ceļš no mājas uz skolu +/- 50 metri).
Jau drīzumā ierīci būs iespējams iegādāties ASV un Apvienotajā karalistē. Aptuvenā cena tiek plānota 200 ASV dolāru robežās. Papildus tam 10 ASV dolāri jāmaksā ikmēneša abonēšana.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us