LMT kopumā uzstādījis jau 300 UMTS bāzes stacijas

Jaunākās paaudzes UMTS sakaru tīkls ir vitāli svarīgs, lai patērētāji varētu saņemt visus Latvijas Mobilā Telefona piedāvātos pakalpojumus, tai skaitā mobilo internetu savā klēpjdatorā. Šodien LMT paziņojis, ka valsts teritorijā uzstādītas jau 300 bāzes stacijas, kas nodrošina trešās paaudzes datu pārraides tīklu.

Tieši šī tipa bāzes stacijas nodrošina 3G sakarus HSDPA, kas piedāvā līdz pat 3,6 megabitu lielu datu pārraides ātrumu (nākotnē pat 14,4 Mbit) – pietiekamu, lai varētu izmantot internetu tā klasiskajā izpratnē (e-pasts+ziņas).

[img]/images/upload/lmt_meitene.jpg[/img]
Nozīmīgais skaitlis – 300 – sasniegts uz valsts robežas Valkā, kur šī ir jau otrā UMTS bāzes stacija. Līdz ar šo soli kompānija atgādinājusi, ka tieši LMT ir visplašākais UMTS tīkla pārklājums Latvijā un tas pieejams visos rajonu centros un arī daudzās ne tik centrālās pilsētās. Jau šobrīd lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju var piekļūt 3G sakaru tīklam un baudīt tā iespējas, piemēram, iBiroju.

Kā atzīst LMT prezidents Juris Binde, mobilie sakari vairs sen nav tikai runāšana: „Šobrīd platjoslas risinājumiem līdzvērtīgais datu pārraides ātrums pavēris plašas iespējas to izmantot arī, lai pieslēgtos internetam. Kā liecina iBiroja arvien pieaugošā popularitāte, nākotnē ne tikai lielākā daļa tālruņu, bet arī lielākā daļa datoru varētu būt pieslēgti mobilo sakaru tīklam.”

Informācijas avots: materiāli plašsaziņas līdzekļiem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us