Linux sistēmas drošas

Kā vēsta drošības testēšanas organizācija [i]Honeynet[/i], jaunās [i]Linux[/i] sistēmas ir kļuvušas krietni grūtāk uzlaužamas. Lai uzlauztu [i]Linux[/i] sistēmu hakeriem esot nepieciešami vidēji 3 mēneši, iepriekšējā testā, kas tika izdarīts starp 2001. un 2002. gadu rezultāts bija tikai 72 stundas.

Testā tika izmantoti 19 datori ar [i]Linux[/i] un 4 ar [i]Solaris[/i] operētajsistēmām, kuri tika izvietoti 8 valstīs. OS netika sapatčotas, atstāti noklusētie iestatījumi un datori tika pieslēgti internetam, tādejādi kļūstot par ēsmu hakeriem. Uzlauzti tika tikai 4 no 19 datoriem ar [i]Linux[/i] (visi ar Red Hat). Taču [i]Solaris[/i] OS turējās švakāk un krita 3 no 4 darbastacijām, pie tam tikai 3 nedēļu laikā. Salīdzināšanai līdzīgā [i]Symantec[/i] pagājšgad veiktajā testā uz nepatčotām [i]Windows[/i] OS hakeriem bija vajadzīgas tikai pāris stundas, dažos gadījumos pat minūtes.

Iespējams arī, ka tas tik pat labi varētu būt saistīts ar to, ka [i]Linux[/i] sistēmas hakeri retāk mēģina uzlauzt nekā [i]Windows[/i], taču tas noteikti nav vienīgais faktors un, salīdzinot ar testiem, kas veikti iepriekš, uzlabojumi drošībā ir acīmredzami.

Raksta avots: [url=http://www.vnunet.com/news/1160588]vnunet.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us