Linux pret Vista. Linux izplatība ir neapturama

Kopš Windows Vista iznākšanas pagājis vairāk kā gads, neskatoties uz to Vista vēl joprojām nav populāra. Tas ir sastīts ar tās dārdzību un lielajām prasībām pret aparatūru. Lietotāji nelabprāt samierinās ar šādu faktu, domājot, kāpēc gan jāiegādājas dārga operētājsistēma, lai pēc tam iegādātos dārgu lietojumprogrammatūru un aparatūru. Labāk samierināties ar esošo programmatūru, kas lielākajai daļai ir Windows XP. Bet dzīvē viss nenotiek kā filmā, jo tika paziņots, ka Windows XP atbalsts pēc gada vai diviem tikšot pārtraukts. Tagad lietotāji ir izvēles priekšā, vai piekrist Windows ultimātam, vai meklēt izeju no slīkstošā kuģa, lecot glābšanas riņķī, par glābšanas riņķi izvēloties Linux.

Neskatoties uz Windows Vista un tās biroja programmatūras dārdzību, tai joprojām ir aparatūras atbalsta un dziņu trūkuma problēmas. Windows Vista prasības pret aparatūru pārsniedz jaunākās augstas veiktspējas servera programmatūras prasības. Lai darbinātu Windows HPC Server 2008, kas ir iepriekš minētā augstas veiktspējas servera programmatūra, ir nepieciešami 512 MB brīvpiekļuves atmiņas, protams, ieteicamais atmiņas daudzums ir lielāks, bet ne tik liels kā Windows Vista, kas ir no 2 līdz 4 GB brīvpiekļuves atmiņas. Nepieciešamais brīvpiekļuves atmiņas daudzums Windows Vista nepilnīgai versijai ir 1 GB.

Windows Vista kā servera un biroja programmatūra nav diezko pievilcīga, te mēs nonākam pie domu grauda, ka tā ir domāta mājas datorlietotājiem. Bet vai tiešām tas tā ir? Ņemot vērā Vista nepilnības, vismaz pagaidām tā arī īsti neder datorspēļu faniem, kā arī datorspēles priekš Vista nav no lētajām. Protams, ir arī pozitīvās puses. Microsoft strādā pie Vista atbalsta uzlabošanas (tāpat kā to dara Linux), tai ir pieejamas DX10 un 3D fīčas, ja to atbalsta grafiskā karte un ir jauns, spējīgs dators. Daudzi datorlietotāji nelabprāt pieņem Vista uzspiesto failu jeb datņu DRM aizsardzību savos datoros.

Jāpiebilst, ka Linux iespējas grafiskajā ziņā neatpaliek, bet pat apsteidz Vista un patērē daudz mazāk aparatūras resursu. To, vai kādreiz datorspēļu industrija pievērsīs lielu nopietnību Linux patērētājiem skaidrības vel nav, bet viena lieta ir skaidra. Linux popularitāte turpmākajā laikā palielināsies kā vel nekad. Līdz Windows 7 operētājsistēmas iznākšanai Linux būs iekarojis daudzu cilvēku uzticību.

Windows 7, pirms tam saukts par Blackcomb un Vienna, kas ir Microsoft nākamā Windows versija, tiekot paredzēts izlaišanai 2010. gadā.

Skatoties 2008. gada Linux attīstības virzienā, pēc Torvalda teiktā, tas būs aparatūras atbalsta uzlabošanas gads. Torvalds sagaida arī grafiskos uzlabojumus, kaut gan pats tajos nav ieinteresēts.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us