Linux popularitātes pētījums

Desktoplinux.com veiktā Linux popularitātes pētījuma dati liecina, ka Linux lietotāju skaits pasaulē pēdējā gada laikā ir vairāk kā dubultojies. Šī gada Linux popularitātes balsojumā piedalījās 38 500 šīs lapas apmeklētāju. Salīdzinājumam līdzīgā pētījumā pirms gada piedalījās tikai 14 535 cilvēki.

Lai arī šī gada aptaujas popularitāti veicināja tās atspoguļošana lielajos pasaules interneta portālos, kā piemēram digg.com, par Linux un atvērtā koda risinājumu popularitātes pieaugumu liecina arī tas, ka datortehnikas ražotāji Dell un Lenovo ir ieguldījuši savus līdzekļus, lai piedāvātu saviem klientiem datorus ar preinstalētu Linux operētājsistēmu.

Gandrīz trešdaļa jeb 30% pētījuma dalībnieku par labāko Linux distributīvu jeb versiju atzina [url=http://ubuntu.lv]Ubuntu[/url]. Otrajā vietā ar 21% seko SUSE. Līdz ar Ubuntu popularitāti pieaugusi ir arī GNOME vides popularitāte. GNOME ar 45% tagad apsteidz KDE, kas pētījumā ieguva 35% dalībnieku simpātijas. Interneta pārlūku lauciņā ar 60% pārliecinoši dominē Mozilla Firefox. Savukārt epasta klientu starpā Mozilla Thunderbird (37%) konkurē ar Evolution (32%).

Linux un Ubutnu popularitātes pieaugums ir vērojams [url=http://datuve/raksts/1549/Ubuntu_lietotaju_skaits_Latvija/]arī Latvijā[/url].

Linux distributīvi jeb dažādu ikdienā noderīgu programmu komplekti tiek veidoti pēc atklātā pirmkoda filozofijas, kad programmatūras lietotājiem ir pieejamas programmu receptes jeb pirmkods. Tas dod iespēju modificēt programmas, pielāgojot tās specifiskām vajadzībām. Atklātā pirmkoda produkti parasti ir bez maksas [url=http://atveries.lv/]lejupielādējami internetā[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us