Linux ir daudz nedrošāks par Windows

Microsoft ir tāda kampaņa, kas saucas “Get the Facts”, un runa tur iet par citu operētājsistēmu drošības mītiem attiecībā pret Windows (vai vispār visiem MS produktiem). Reku šeit ir atrodama informācija, ka MS komanda izdara drošības labojumus maksimāli 25 dienu laikā, izlabo 100% no atrastajām kļūdām un Windows operētājsistēmai ir vismazāk kļūdu kopā un vismazāk kritisko kļūdu nekā visām citām operētājsistēmām (Pētījumu veicis Forrester, bez sponsoru līdzekļiem).

Visiem pārējiem normāli domājošajiem cilvēkiem ir vērts iepazīties ar pētījumu no Nikolasa Petreleja, kas publicēts theregister.com tieši atsauksmē par šo “Get The Facts” kampaņu. Īsā īsumā par galvenajām domām, kas tiek secinātas. Forrester un MS šī pētījuma sakarā balstās uz ļoti vienkāršu vērtību sistēmu – MS bija daudz kļūdu labojumu pieprasījumu, 25 dienu laikā tie tika arī izlaboti. Salīdzinoši – citām operētājsistēmām kā Linux, šie kļūdu atklājumi bija daudz mazāk un tātad kļūdu labojumi Windows operētājsistēmai ir daudz efektīvāki. Tādas lietas, ka MS ir atzinis, ka daudzas no kļūdām vispār nav labojamas (vismaz MS neuzņemas labot) netiek pieminētas, jo pētījums ir veikts konkrētā laika periodā, kura laikā tika izlabotas 100% no ienākušajām kļūdām.

Lūk vēl daži no MS kampaņas “patiesajiem” punktiem:
– Windows cieš no tik daudz uzbrukumiem tādēļ, ka citu operētājsistēmu darbstaciju instalācijas ir mazāk, t.i. ja būtu vienāds skaits Windows un Linux darbstaciju, tad uzbrukumu skaits būtu līdzīgs
– Atvērtā koda programmas ir nedrošas, jo krakeri var atrast drošības caurumus kodā
– Linux ir vairāk drošības kļūdu ziņojumu nekā Windows, tāpēc Windows ir drošāks
– Starp kļūdas atrašanu un attiecīgā labojuma iznākšanu Linux’iem paiet vairāk laika nekā Windows

Jauki, ko vēl lai saka. Varbūt pret lietotājiem patiešām nostrādā.

Ziņas avots: theregister.com
Pētījums: theregister.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us