Linux, iespējams, beidzot tiks pie uzticama NTFS draivera

Linux operētājsistēmās NTFS failsistēmas atbalsts ir jau sen un nav nekāds jaunums, taču, ņemot vērā, ka NTFS ir slēgta koda projekts, tad to pilnībā izpētīt un uzrakstīt atvērtā koda ekvivalentu ir grūts un laikietilpīgs process.

Šobrīd linux lietotājiem ir pieejams Linux-NTFS projekta draiveris, kurš ir ļoti ātrs un stabils, ja jums interesē tikai nolasīt failus. Rakstīšanas atbalsts ir, bet tas ir ļoti nestabils un uz to nav vēlams paļauties, ja jums rūp savi dati.

Pirms dažiem gadiem Jans Kratočvils izveidoja [url=http://www.jankratochvil.net/project/captive/]Captive NTFS[/url], kas izmantoja paša Windows NTFS draiveri – NTFS.SYS. Šāds risinājums ir ļoti labs, jo nav jāraksta draiveris pašiem. Diemžēl šis variants nav ideāls, jo NTFS.SYS draiveri nedrīkst publiski (legāli) izplatīt.

Šobrīd ledus ir atkal sakustējies un Szabolcs Szakacsits no Linux-NTFS komandas ir nācis klajā ar jaunu NTFS failsistēmas draiveri. Pagaidām piejama tikai beta versija. Draiveris ir bāzēts uz [url=http://fuse.sourceforge.net/]FUSE[/url]. Jaunais 3. paaudzes NTFS draiveris ir nosaukts par NTFS-3g un tam ir pilns read/write atbalsts NTFS failsistēmām, neizmantojot Windows NTFS draiveri.

Vairāk informācijas Linux-NTFS projekta lapā – [url=http://www.linux-ntfs.org]www.linux-ntfs.org[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us