Linux darbstaciju nākotnes grafiskā saskarne

Kamēr Windows atbalstītāji gaida šī gada nogali, kad pēc ilgas gaidīšanas beidzot vajadzētu parādīties jaunajai Microsoft operētājsistēmai Windows Vista un kamēr MacOSX lietotāji jau bauda zināmus grafiskās saskarnes elementus, ko viņiem nodrošina pilnvērtīgāka datora videokartes izmantošana, arī Linux lietotāju un izstrādātāju kopiena nesnauž un cītīgi strādā pie jaunām iespējām.

Novell ir [url=http://www.novell.com/linux/xglrelease/]papildinājis[/url] atvērtā pirmkoda izstrādātājiem brīvi pieejamo tehnoloģiju klāstu ar kādu visnotaļ noderīgu pienesumu, kas ievērojami papildina [url=http://en.opensuse.org/Xgl]Xgl[/url] izstrāde vides iespējas.

Pateicoties jaunajai funkcionalitātei atvērta pirmkoda operētājsistēmās varēs ienākt [url=http://tirania.org/blog/archive/2006/Feb-07-1.html]daudzas jaunas funkcijas[/url], ko nodrošinās pilnvērtīgāka datora grafisko iespēju izmantošana. Turpmāk atvērtā pirmkoda operētājsistēmu grafiskās saskarnes zīmēšanā tiks izmantoti daudzi spēļu industrijā jau sen zināmi knifiņi.

Turpmāk Linux un citu atvērtā pirmkoda operētājsistēmu lietotājiem būs pieejama piemēram pilnvērtīga logu caurspīdība, kas strādājot ar viena loga saturu ļaus sekot līdz notiekošajam arī citos logos. Būs arī iespēja vienkopus paskatīties uz notiekošo visos atvērtajos logos un eleganti pārslēgties starp darbavirsmām, tā kā kuba šķautnes [url=http://www.cs.umu.se/~c99drn/xgl/xgl-shot1.png]pagriežot[/url] no vienas uz otru. Jaunā tehnoloģija paver jaunas iespējas arī lietojum programmu izstrādātājiem.

Pasaules IT ziņu resursos pēdējo dienu laikā jau ir parādījušās dažas jaunās tehnoloģijas [url=http://laacz.lv/f/movies/nl10/]demonstrācijas[/url] topošajos Novell Linux produktos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us