Lielbritānijā noziedzniekus meklēs ar Twitter un Facebook palīdzību

Lielbritānijas policijai nāksies apgūt Twitter, kā arī citus sociālos tīklus: valdība uzskata, ka tā ir laba informācijas iegūšanas metode.

Drīzumā likumsargi izies speciāli izstrādāto treniņu. Tiek plānots, ka katru gadu apmēram 3,5 tūkstoši policistu pievērsīsies šīm zināšanām, precizē The Daily Telegraph. Apgūtās iemaņas tiks uzlabotas, atklājot aizdomās turamo par noziegumu izdarīšanu subjektu atrašanās vietu.

Turklāt, policija cer, ka Twitter un citi sociālie tīkli palīdzēs viņiem uzminēt visāda veida protesta akciju norises vietas, kuras dzimst tieši internetā.

[img]http://datuve/images/upload/20101114221815.jpg[/img]

Turklāt, Lielbritānijas tiesa vairs neuztver humoru, tāpēc jokot Twitter ir ļoti bīstami. Tā 11.novembrī notika divi gadījumi, kuri apstiprina šo hipotēzi. Kā ziņo Fast Company, šajā dienā Erdingtonas (Birmingemas piepilsēta) padomes loceklis Garets Komptons (Gareth Compton) tika arestēts par neizdevušos joku par žurnālisti-musulmani, bet tiesa novērsa Pola Čambersa (Paul Chambers) apelāciju.

Gada sākumā Čambers, apbēdināts par to, ka vajadzīgā viņam lidosta tika slēgta sniega dēļ, uzrakstīja savā mikroblogā: „Lidosta Robins Huds ir slēgta. Jums ir nedēļa ar astīti tam, lai sakārtotu visu, savādāk lidosta uzsprāgs!”

Rezultātā viņu arestēja pamatojoties uz Likumu par terorismu, nopratināja, apsūdzēja, un tiesā uzlika 1000 sterliņu mārciņu sodu. Čambers iesniedza apelāciju, kura netika pieņemta: tiesnese uzskata viņa uzrakstu Twitter par draudošu, ka arī palielināja sodu līdz 3000 mārciņām.

Kā avots izmantotas Fast Company un The Daily Telegraph.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us