Lielākā daļa Windows 7 instalāciju būs 64-bit versijas

Microsoft viceprezidents Windows OS jautājumos Džons Devāns (Jon DeVaan) uzskata, ka ir sasniegts tas punkts, kad ir iespējama 64-bit operētājsistēmu adaptācija. Viņš to skaidro ar operatīvās atmiņas cenām, kas visu laiku samazinās, un ar statistiku – pērn vairāk nekā 25% jauno Windows Vista instalāciju ASV bija 64-bit versijas.

Operatīvā atmiņa šajā procesā iesaistīta, jo jebkuram PC, kuru lietotājs vēlas lietot ar vairāk par 4 GB atmiņu, tipiskā gadījumā nepieciešama 64 bitu operētājsistēma liela apjoma RAM atpazīšanai. Līdz ar atmiņas moduļu cenu kritumu, palielinās to pieprasījums un arī apjoms personālajos datoros. 32-bit Windows nespēj saprast vairāk par 3 līdz 3,5 GB atmiņas.

„64-bit Windows Vista pērk vairāk nekā 32-bit,” situāciju komentē Kriss Flores (Chris Flores), Windows Klientu komunikācijas komandas vadītājs.

Paredzams, ka Windows 7 būs pēdējā Microsoft operētājsistēma, kura darbosies 32-bit režīmā. Nākamo versiju kompānija plāno piedāvāt tikai 64-bit un vecākas programmas būs jāizmanto caur dažādiem savietojamības rīkiem. Zināms, ka Windows Server 2008 R2 (Windows 7 versija serveriem) būs pieejama tikai 64-bit versijā.

J.Devāns atzīst, ka šobrīd lielākā problēma ar 64-bit sistēmām ir dziņu jeb draiveru jomā, savukārt ar 32-bit programmu izmantošanu problēmas ir minimālas vai nekādas. Līdz Windows 7 debijai šīs problēmas varētu tikt risinātas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us