Līdz ar Centrino 2 debiju Sony, Lenovo, Fujitsu un Toshiba prezentē jaunus klēpjdatorus

Šodien Intel prezentējuši Centrino 2 mobilo platformu, par kuras parametriem ziņojām [url= http://datuve/raksts/1925/Intel_Centrino_2_debites_jau_pirmdien]jau iepriekš[/url]. Līdz ar platformas debiju, lielie klēpjdatoru ražotāji – Fujitsu, Toshiba, Lenovo un Sony – paziņojuši par saviem jaunajiem datoriem, kas bāzēti tieši uz Centrino 2 sistēmas.

Sony jaunās Centrino paaudzes iznākšanu atzīmēja ar četriem klēpjdatoriem – citu par citu labāku. VAIO sērijas produkti Z, FW, SR un BZ maksās sākot ar 1000 un beidzot ar vairāk nekā 2000 ASV dolāriem, taču to aprīkojums ir to vērts. Piemēram, VAIO Z savā 2,5 cm biezajā korpusā slēpj Blu-Ray optisko dzini, HDMI izeju, Nvidia 9300 M grafisko adapteri, 16:9 malu attiecības 13,1 collu ekrānu un iespēju ievietot divus SSD dziņus Raid 0 slēguma izveidei.

Otrs pieminēšanas vērtais Sony VAIO ir BZ, kas vairāk piemērots biznesa lietotājiem. Tā „kontā” atrodama V-Pro tehnoloģija, kas ļauj datoru administratoram attālināti veikt datora apkopi pat tad, ja lietotājs to nav ieslēdzis, taču tam nav nedz Blu-Ray, ne arī HDMI izeja. Tiesa, datora cena ir daudz saldāka – ap 1000 ASV dolāriem.

[img]/images/upload/sony_vaio_centrino_1.jpg[/img]

Sony jaunie Centrino 2 klēpjdatori

Par lielāko pārsteigumu parūpējās IBM pēctecis Lenovo, kas prezentējis neskaitāmus klēpjdatorus – Thinkpad X200, IdeaPad Y430, Y530, Y730 un U330, kā arī Thinkpad SL, R, T un W sērijas ierīces.

Thinkpad X200 ir tikai 0,8 collas biezs un tā svars nepārsniedz 1,34 kilogramus. Tā monitors ir 12,1 collu liels, savukārt korpusā atrodams 2,4 GHz Core 2 Duo procesors un 4 GB operatīvā atmiņa, kā jau tas pienākas Centrino 2 platformai.

[img]/images/upload/thinkpad_centrino_1.jpg[/img]
[img]/images/upload/thinkpad_centrino_2.jpg[/img]
IdeaPad sērijas Y klēpjdatori pēc formas un dizaina ir līdzīgi, taču tie atšķiras ar procesoru takts frekvenci, grafiskajiem risinājumiem un ekrāna izmēru. Kā jau daļēji liecina nosaukums, Y430, Y530, Y730 ir attiecīgi 14,1, 15,4 un 17,1 collu lieli ekrāni. Pirmajam datoram ir Intel grafiskais risinājums, 15 collu modelim videokarte nāk no Nvidia (NB9M GS 256 MB), savukārt trešais dators aprīkots ar ATI M86 ME 512 MB videokarti.

[img]/images/upload/ideapad_centrino_1.jpg[/img]

Ideapad Y sērijas Centrino 2 klēpjdators

Toshiba prezentējuši divus jaunus klēpjdatorus no Tecra sērijas. M10 un A10 pamatā būs paredzēti biznesa lietošanai, un tiem būs uz biznesa auditoriju tēmētā vPro tehnoloģija. Abus jaunos datorus būs iespējams aprīkot ar 64 vai 128 GB SSD tipa diskiem.

Plejādē iespraucies arī Fujitsu ar vienu vienīgu Centrino 2 klēpjdatoru LifeBook T5010. Tas būs aprīkots ar 13,3 collu ekrānu un pārņems T4220 aizsākto stafeti. Interesanti, ka datorā atrodama sen neredzēta ligzda vai nu optiskajam diskdzinim, vai nu papildus akumulatoram, tādējādi vēl vairāk ļaujot paildzināt ierīces darbības laiku.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us