Lidojuma laikā sarunas ar zemi būs iespējamas jau pavisam drīz

Daudzi lidojuma laikā var zaudēt kaudzi naudas tikai tādēļ, ka viņi nav sasniedzami. Jau ierasts, mobilā tālruņa lietošana lidmašīnās nav ļauta, taču Eiropas Savienība, sekodama ASV piemēram, ar noteiktas procedūras ievērošanu, pavisam drīz varētu ļaut runāt arī gaisā.

No vienas puses šāds solis noteikti priecīgus padara visus biznesa cilvēkus, kam internets un tālrunis ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, taču tajā pat laikā šāda zvanīšanas atļauja var kļūt apnicīga, kā jau tas novērojams jebkurā sabiedriskajā transportā. Vēl nesen atpakaļ tika uzskatīts, ka mobilo sakaru viļņi var traucēt lidaparātu darbību, taču pērnā gada beigās šo uzskatu apgāza FAA (Federal Aviation Authority).

[img]/images/upload/eumobileflight.jpg[/img]
Kā ziņo BBC News, Eiropā sistēma, ar kādu Eiropā ļaus sazināties pa tālruni, būs līdzīga tai, kas tiek pielietota ASV lidmašīnās interneta piekļuvei. Lidmašīnā atradīsies maza tālruņu bāzes stacija, kas uztvers tālruņu signālus un pārsūtīs tos uz tuvāko satelītu, kas, savukārt, šos datus noraidīs uz zemi.

Pie viena Eiropas Savienība strādā pie likuma, kas ļautu veidot aviosatiksmes mobilo sakaru operatoru pārklājumu, kas darbotos visā savienības teritorijā (bez pārslēgšanās). Šis solis, atšķirībā no sakaru pieļaušanas, prasa lielāku rūpību un pārdomātību. Jāpiezīmē, ka Aviācijas Drošības aģentūrai vēl nepieciešams sertificēt aparatūru, kas nepārklātos ar citu lidaparāta instrumentu klāstu, tādēļ likuma ieviešana dzīvē prasīs vēl kādu laiku.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us