Lidmašīna, kas ārkārtas situācijā spēj atvienot salonu

tatarenko

Kā būtu, ja mēs spētu pārdzīvot lidmašīnas aviakatastrofu? Ukrainas aviācijas inženieris Vladimirs Tatarenko (Vladimir Tatarenko) ir strādājis aptuveni trīs gadus, lai to noskaidrotu. Un tas viņam arī izdevās – Vladimirs izgudroja atvienojamu lidmašīnas salonu, kas dažās sekundēs ārkārtas situācijās spēj atvienoties no lidmašīnas.

Salons spēj nolaisties gan uz zemes, gan uz ūdens virsmas. Tam ir izpletņi un piepūšamās gumijas caurules, lai nodrošinātu salona peldspēju un noturēšanos virs ūdens. “Izdzīvot lidmašīnas aviakatastrofā ir iespējams”, tā izteicās Vladimirs Tatarenko portālam LiveLeak. “Kamēr gaisa kuģa inženieri no visas pasaules cenšas lidmašīnas padarīt drošākas – viņi neko nevar izdarīt ar cilvēcisko faktoru”.

Protams, ja lidmašīna turpat gaisā uzsprāgst vai tiek apdraudēta ar raķeša uzbrukumu – Vladimira kunga izgudrotā tehnika nepalīdzēs pasažieriem. Turklāt daži uzskata, ka noņemams salons varētu mazināt lidmašīnas konstrukcijas integritāti. Šāds variants varētu glābt pasažierus, bet kā tad paliek ar pašiem pilotiem?

Tiklīdz lidmašīnas salons atvienojas, no tās izbīdās divi jaudīgi dzinēji, kas samazina krišanas ātrumu un izpletņi pilnībā atveras, liekot lidmašīnai planēt

tatarenko

Tā rezultātā pasažieri var droši un lēni piezemēties uz zemes.

tatarenko

Jebkurā gadījumā reaģēs piepūšamās gumijas caurules, samazinot triecienu un noturot lidmašīnas salonu virs ūdens

tatarenko

Turklāt nav jāuztraucas par savu bagāžu – salons ietver arī speciālu mantu krātuves vietu

tatarenko

Zemāk redzamajā video tiek nodemonstrēts, kā tas aptuveni varētu izskatīties:

Daži cilvēki apšauba šādu idejas īstenošanu. Kā apgalvoja Isadora Kali Anne Seney:” No miljoniem lidojumu gadā – mazāk nekā 500 cilvēku visā pasaulē iet bojā aviokatastrofā”. Izgudrotājs Vladimirs Tatarenko ir veicis pat aptauju, kurā noskaidroja, ka 95 % cilvēku ir gatavi piemaksāt, lai aviācijā ieviestu šādu drošības sistēmu. Kāds ir Tavs viedoklis?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us