Lēti un ekonomiski – Antro Solo automobilis ar vairākiem enerģijas avotiem

Ungārijā – valstī, ar kurā privātā transporta autobūvi lielākoties ir uz „jūs” – radīta automašīna, kas Budapeštu varētu padarīt par pasaules svaigākā gaisa pilsētu. Valstī līdz 2012. gadam cer ražošanā palaist Antro Solo automobili, kura dzinējspēki ir saule, cilvēks un degvielas/elektriskais hibrīddzinējs, tādējādi ļaujot sasniegt apmēram 1,5 litru lielu degvielas patēriņu uz 100 kilometriem.

Trīsvietīgais auto veidots no oglekļa škiedras. Tas darīts, lai braucamrīks būtu viegls (pašmasa ir ap 270 kg), ar mazu degvielas patēriņu un ērti vadāms arī ar cilvēka spēka palīdzību. Virsbūves lielāko daļu klāj saules panelis, kas nodrošinās auto darbināšanu saulainās dienās nelielu attālumu veikšanai (20-30 km); savukārt ar Antro Solo degvielas (etanols vai benzīns) dzinēja palīdzību iespējams sasniegt visai pieklājīgu ātrumu – ap 130 km/h.

[img]/images/upload/antrosolo.jpg[/img]
Lai auto kļūtu vēl pievilcīgāks, tas darbināms arī ar klasiskiem velosipēda pedāļiem (tiesa, pārvietošanās poza vairāk līdzinās rekumbenta velosipēda izmantošanai – guļus). Ikkatra sēdētāja priekšā novietoti pedāļi, kuru mīšana darbina auto ģeneratoru. Diemžēl mīšana vienatnē nespēs saražot pietiekamu daudzumu elektroenerģijas.

[img]/images/upload/antrosolo2.jpg[/img]
[img]/images/upload/antrosolo3.jpg[/img]
Salīdzinājumā ar citiem alternatīvās enerģijas automobiļiem, šī cena ir vairāk nekā demokrātiska – apmēram 9 tūkstoši latu. Antro Solo prototips šobrīd atrodams Budapeštas Transporta muzejā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us