Lenovo prezentē IdeaCenter K210 mājas datoru

Līdz šim Lenovo nav likušies traucēti par tādiem patērētājiem kā mēs, jo kompānija visā pasaulē (izņemot Ķīnā) bija līdz pēdējam pievērsusies biznesa klientu vajadzībām un vēlmēm. Nu noticis kāds „klikšķis” un ražotājs prezentējis savu pirmo mājas vajadzībām paredzēto darbstaciju – Lenovo IdeaCenter K210.

Ķīna vēl vakar bija vienīgā valsts pasaulē, kura varēja lepoties ar ekskluzīviem Lenovo datoriem mājas lietošanai. Šodien kompānija prezentēja savu pirmo pasaules publikai pieejamo galddatoru. Saprotams, par 90 procentiem visi šie rūpnīcu ražotie datori ir tādi pat, kādus iespējams sakomplektēt vienā vai otrā veikalā, taču tieši šie 10 atlikušie procenti dod savu unikālo stilu un tehnoloģiskās „odziņas”.

[img]/images/upload/ideacentre.jpg[/img]
Piemēram, IdeaCenter K210 komplektācijā pieejams monitors ar Bright Vision iespēju, kas automātiski pielāgo monitora spilgtumu attiecībā pret lietotāja atrašanās attālumu no ierīces, lai redzamība būtu ideāla un acu nogurums nebūtu tik izteikts. Tā pat komplektācijā iekļauta arī īpaša tastatūra, kas pārklāta ar antibakteriālu pārklājumu, lai datora ievadierīce nekļūtu par mājokļa baktēriju perēkli. K210 aprīkots arī ar sejas atpazīšanas iespēju – monitora tīmekļa kamera pati atpazīst lietotāju un pārslēdz operētājsistēmu uz viņa profilu.

Pats dators pieejams vairākās konfigurācijās, taču visos gadījumos jāizvēlas kāds no Intel Core 2 sērijas divu vai četru kodolu procesoriem un Windows Vista versijām. Standarta videokarte ir Intel GMA X3100 (nomaināma pret ATI Radeon 2600 XT), savukārt ietilpība iespējama 500 GB apmērā. Papildus standarta iespējām, datoru iespējams aprīkot ar 4 GB RAM, 16-vienā karšu lasītāju un Blu-ray diskdzini.

Jāatzīst, bāzes cena šādam datoram (ar Intel E2180 procesoru) bez monitora nav nemaz tik traka – 380 ASV dolāri. Papildus pieejami 19 un 22 collu monitori par attiecīgi 230 un 300 ASV dolāriem. Tiesa, Latvijā šādam tirgum sava niša vēl nav atradusies, jo lielākoties šādus gatavos datorus iegādājas sinhrona komplekta mīļotāji, iesācēji vai perfekcionisti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us