Lenovo piedāvās nobloķēt klēpjdatoru ar īsziņas palīdzību

Šobrīd ir tikai daži klēpjdatoru aizsardzības veidi, no kuriem populārākais ir t.s. „kensington lock”. Tiesa, arī ar šo aizsardzību iespējams nozagt datoru un pēc tam piekļūt vitāli svarīgiem datiem. Lenovo prezentējuši jaunu risinājumu kā aizsargāt nozagtus klēpjdatorus – ar īsziņas palīdzību sistēmu iespējams nobloķēt.

Biznesa vidē informācija ir viens no svarīgākajiem resursiem, tādēļ tā aizsargāšana ir vitāla. Tehnoloģiju ar nosaukumu „Secure Remote Disable” izstrādājuši Lenovo un Phoenix Technologies, un jau 2009.gada pirmajā pusē tā būs pieejama vairāku klēpjdatoru modeļiem vēl neizpaustās valstīs.

Lenovo pārstāvji uzskata, ka šī sistēma, tandēmā ar biometrisko datu lasītāju, pilnu cietā diska kodēšanu un drošības čipiem vēl vairāk palielinās mūsdienās tik svarīgo informāciju.

[img]/images/upload/9099_30408110753.jpg[/img]
Gadījumā, ja klēpjdatoru tomēr nozog, lietotājam ir iespēja aizsūtīt īsziņu savam mobilo pakalpojumu sniedzējam ar tekstu „lockdown PC now” vai „PC shut off”, tādējādi apturot datora darbību. Datora īpašniekam uz tālruni tiks nosūtīta informācija par darbības progresu.

Kad tiek nosūtīta īsziņa, dators automātiski izslēgsies. Ja zaglis mēģinās sistēmu atkal ieslēgt, tehnoloģija automātiski nobloķēs datoru.

[img]/images/upload/Mobile-Phone-Spamming.jpg[/img]
Ja ierīce tiek atpakaļ pie īpašnieka, iespējams to atkodēt ar iepriekš iestatīta koda palīdzību.

Tiesa, nav apspriests gadījums, ja nozog arī mobilo tālruni, vai, ja datoru nozog un aizved uz vietu, kur nav GSM zonas….

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us